Firma Intellect z Limanowej wykonawcą platformy cyfrowej SGL

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych wybrało wykonawcę projektu platformy cyfrowej powstającej w ramach funduszu Google DNI Innovation Fund.

W zeszłym tygodniu SGL zdecydowało, kto będzie wykonawcą systemu cyfrowego dla prasy lokalnej dotowanego przez fundusz Google DNI. Wybrało agencję interaktywna Intellect z Limanowej.
Pierwszy etap prac, który potrwa do 15 grudnia br. będzie przede wszystkim obejmował dokumentację funkcjonalno – techniczną projektu. Powstaną makiety graficzne służące programistom do budowy projektu i algorytmy jego działania.

Projekt powstaje w konsultacji z wydawcami biorącymi udział w projekcie w zakresie używanego przez nich oprogramowania. Twórcy platformy cyfrowej chcieliby bowiem, by była ona kompatybilna z jak największą liczba programów używanych przez lokalnych wydawców.
Po 15 grudnia br. nad projektem zaczną pracować programiści, co zajmie kilka miesięcy. Ostatni etap zostanie poświęcony wdrożeniu systemu. Platforma ma być gotowa do użytku we wrześniu br.
– Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Jesteśmy w stałym kontakcie z funduszem Google DNI Innovation Fund. Liczymy, że dzięki platformie cyfrowej grupa docelowa prasy lokalnej poszerzy się o użytkowników, którzy nie sięgnęliby wcześniej po wydania  papierowe. Zachętą dla użytkowników powinien okazać się też fakt, że wydania gazet lokalnych będą tworzone wspólnie z czytelnikami i dla nich personalizowane – mówi Patryk Ślęzak główny koordynator projektu i współwłaściciel  wydawnictwa Imedia wydającego m.in. „Gazetę Lokalną Kutna i Regionu”.

MW

Tagi :

Aktualności

Udostępnij