Konkurs „Prosto do Funduszy Europejskich” dla mediów lokalnych rozstrzygnięty

Na zdjęciu: Wojciech Szota odbiera nagrodę w konkursie. Fot. Alicja Molenda.

Ośmiu dziennikarzy lokalnej prasy, radia i telewizji wygrało organizowany przez Ministerstwo Rozwoju konkurs „Prosto do Funduszy Europejskich”. Wśród nich znalazł się Wojciech Szota wydawca tygodników „Wieści Wolbromskie” i „Wieści Miechowskie” oraz Milena Zatylna dziennikarka tygodnika „Kulisy Powiatu Kluczbork – Olesno”, tytułów należących do członków Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

W konkursie towarzyszącym Dniom Otwartym Funduszy Europejskich wzięli udział dziennikarze mediów lokalnych i regionalnych, którzy przygotowali publikacje informujące o wydarzeniu. Zgodnie z regulaminem reprezentowane przez nich media musiały mieć zasięg co najmniej jednej gminy a maksymalnie  jednego województwa. Na konkurs wpłynęły prace z 7 województw. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne w wysokości  6 tys. zł, ponadto 2 tys. zł przyznano ich redakcjom.

DSC_0056

Na zdjęciu: Laureaci konkursu oraz goście gali „Prosto do Funduszy Europejskich”, Fot. Ministerstwo Rozwoju.

W woj. lubelskim nagrodzony został Paweł Kowalczyk z Radia Złote Przeboje Lublin, w woj. opolskim – Milena Zatylna z tygodnika „Kulisy Powiatu Kluczbork – Olesno”, z woj. pomorskiego – Marta Gerbatowska i Michał Malek z  oddziału w Kościerzynie Telewizji Kaszuby,  z woj. śląskiego – Marta Fritz z Radia Bielsko. Laureatem z  woj. łódzkiego został Michał Banasiak z TVP Łódź, z  woj. świętokrzyskiego – Anna Pryciak – Jagielska z Telewizji Starachowice, a z Małopolski –  Wojciech Szota, wydawca „Wieści Wolbromskich” i „Wieści Miechowskich”. Szota napisał o osiągnięciach czterech podmiotów Małopolski, które skorzystały z dotacji Unii Europejskiej. Były to winnica „Czak” z Regulic w powiecie chrzanowskim, która  za pieniądze  z UE wyremontowała  swoją winiarnię, Ekomuzeum Garncarstwa z tej samej miejscowości, organizacja Dzieło Kolpinga z Olkusza działająca na rzecz bezrobotnych oraz firma „Dla Wina” z Trzebini oferująca systemy do przechowywania wina.
Warto promować  lokalne przedsięwzięcia biznesowe. Powinny to robić lokalne media, które najlepiej znają miejscowe firmy i organizacje – mówi Wojciech Szota.

Jury konkursy przyznało również 8 wyróżnień specjalnych. Otrzymali je: Magdalena Jaroch z Radia Media Ziemi Wieluńskiej (woj. łódzkie), Lilii Wilczyńska z oddziału Wejherowo Telewizji Kaszubskiej (woj. pomorskie), Kazimierz Netka z portalu Netka.gda.pl (woj. pomorskie), Karina Lechowska z „Tygodnika Ponidzia” ( woj. świętokrzyskie), Natalia Kyc z „Nowej Gazety Biłgorajskiej” (woj. lubelskie) , Czesława Borowik z Polskiego Radia Lublin (woj. lubelskie), Urszula Giżyńska z „Gazety Częstochowskiej” (woj. śląskie) oraz Eliza Jarguz – Banasik z „Tygodnika Ziemi Chrzanowskiej „Przełom” (woj. małopolskie).

Partnerami konkursu były urzędy marszałkowskie oraz Stowarzyszenie Gazet Lokalnych i  Stowarzyszenie „Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne”.

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij