Insight Astronomy Photographer of the Year 2017

Bartłomiej Jurecki fotoreporter „Tygodnika Podhalańskiego” (Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze) został pierwszym polskim laureatem konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2017.

Jurecki zajął trzecie miejsce w kategorii Skyscapes w tym konkursie. Nagrodzone zdjęcie przedstawia obłoki perłowe, chmury które występują za kołem podbiegunowym.
– Zdjęcie zrobiłem w północnej Norwegii w tegorocznego sylwestra. Miałem dużo szczęścia, bo do rzadkie zjawisko nawet za kołem podbiegunowym. Zdarzyło się jednak tak, że dwa dni po moim przyjeździe rozszalał się huragan, a potem wyszło słońce.  I to huragan sprawił, że na niebie pojawiły się obłoki perłowe. Zrobiły na mnie ogromne wrażenie – mówi Bartłomiej Jurecki.

Insight Astronomy Photographer jest największym konkurs na świecie w dziedzinie atrofotografii. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 3 tys. 800 zdjęć, wykonanych przez fotografów z 91 krajów.  Konkurs organizowany jest przez Royal Observatory Greenwich w porozumieniu z Insight Investment i magazynem „BBC Sky at Night”.

Wiadomość z ostatniej chwili. Miło nam też pogratulować Barłomiejowi kolejnej ważnej nagrody. Właśnie otrzymał główną nagrodę w konkursie Vincent Van Gogh Photo Award 2017. W tym konkursie oceniano zdjęcia, które zainspirowałoby mistrza ekspresjonizmu w swojej pracy, gdyby oczywiście żył w naszych czasach. Więcej informacji: http://24tp.pl/n/42071

Fot. FB @bartlomiejjurecki

MW

 

 

 

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij