„Gazeta Lokalna Kutna i Regionu”  o zapachu róży

 

Dzisiejsza „Gazeta Lokalna Kutna i Regionu”  (Imedia) pachnie różami. Tę wonną niespodziankę redakcja tygodnika przygotowała dla czytelników na doroczne Święto Róży w Kutnie.

Region kutnowski jeszcze przed wojną słynął z plantacji róż.  W 1975 r. odbyło się pierwsze Święto Róży nawiązujące do tradycji przedwojennych jarmarków różanych. W tym roku  program obejmuje m.in. wystawę róż od najlepszych polskich producentów, kiermasze róż i rękodzieła oraz  liczne koncerty plenerowe.

W przeddzień rozpoczynającego się święta  „Gazeta Lokalna Kutna i Regionu” ukazała się skropiona ekstraktem różanym. Dołączono do niej też  64 – stronicowy dodatek poświęcony temu wydarzeniu.

lokalna2

– Zamówiliśmy u producenta perfum  koncentrat różany. Gazety zostały nim spryskane zanim dotarły do punktów sprzedaży.  Chcieliśmy  w ten sposób związać naszych czytelników z tradycją Święta Róży – mówi Patryk Ślęzak redaktor naczelny „Gazety Lokalnej Kutna i Regionu” i współwłaściciel wydawnictwa Imedia. Podkreśla, że koszt przedsięwzięcia nie był to duży.

Przed Świętami Bożego Narodzenia Imedia chce zaoferować czytelnikom gazetę pachnącą choinką lub cynamonem.

MW

 

 

 

 

 

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij