Stowarzyszenie Gazet Lokalnych z dotacją na innowacje od Google DNI

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych otrzymało od funduszu Google DNI Innovation Fund dotację w wysokości 50 tys . euro na wdrożenie prototypowego projektu spersonalizowanych wydań gazet cyfrowych tworzonych wspólnie z czytelnikami. Oprócz SGL dotacje od funduszu otrzymało pięciu wydawców w Polsce.

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych ubiegało się o dofinansowanie projektu o nazwie: People Publish Platform. Jego celem  jest zbudowanie platformy cyfrowej dla gazet zrzeszonych w stowarzyszeniu.  Dzięki jego realizacji będzie możliwe tworzenie spersonalizowanych wydań cyfrowych tygodników, których kontent będą współtworzyć czytelnicy. I tak np. czytelnik interesujący się sportem będzie mógł wybrać  tylko teksty o tej tematyce. Projekt musi być opracowany i wdrożony w ciągu roku od podpisania umowy z Google DNI.

– To ogromna szansa dla wydawców uczestniczących w projekcie na wkroczenie w erę cyfryzacji i stworzenie modelu platformy cyfrowej, który będzie nie tylko unikalny ale i rentowny. Mamy nadzieję, że to pierwszy krok, który pozwoli  na transformację całej prasy lokalnej w Polsce – mówi Patryk Ślęzak, główny koordynator projektu platformy cyfrowej i współwłaściciel  wydawnictwa Imedia wydającego m.in. „Gazetę Lokalną Kutna i Regionu”.
Oprócz P. Ślęzaka projekt koordynował Franciszek Matysik wydawca tygodnika „Co Tydzień Jaworzno”  (Wydawnictwo GM) oraz Paweł Golak wydawca pięciu tygodników na Dolnym Śląsku (Intergol).

Dofinansowanie od Google DNI otrzymały też TVN24, Gremi Media, Polska Press Grupa, Wirtualna Polska i 300polityka ( w kategorii średnich projektów).

ilustracja: https://digitalnewsinitiative.com/

MW

Tagi :

Aktualności

Udostępnij