Siedziba „Wiadomości Wrzesińskich” z nominacją w Berlinie

Siedziba Wydawnictwa Kropka wydawcy  tygodnika ”Wiadomości Wrzesińskie” znalazła się na tzw. krótkiej liście finalistów World Architekture Festival 2017 w Berlinie.

Projekt zlokalizowanego we Wrześni budynku autorstwa poznańskiej pracowni Ultra Architects startuje w konkursie w kategorii biura.
Siedziba Wydawnictwa Kropka  o oryginalnej schodkowej bryle została ukończona wiosną ub. roku.  Zajmuje powierzchnię 527 m kwadratowych i została podzielona na trzy kondygnacje. Na pierwszym piętrze mieści się otwarty newsroom, na drugim – studio telewizyjne z reżyserką, parter zaś przeznaczono na dział reklamy, biuro ogłoszeń i sporą kawiarnię. Dzięki schodkowo uformowanemu tyłowi budynku na pierwszym i drugim piętrze powstały szerokie trasy. Parter jest przeszkolony, a fasada z perforowanych płyt nawiązuje do  wyglądu szpalt gazet. Jej ażurowa konstrukcja symbolizuje transparentność i otwartość. Budynek powstał specjalnie na potrzeby wydawnictwa.

Siedziba „Wiadomości Wrzesińskich” zdobyła już tytuł Bryły Roku 2016 w konkursie portalu Bryla.pl. Finał World Architecture Festival 2017 odbędzie się w dniach 15-17 listopada w Berlinie.

MW

 

 

 

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij