Nie żyje  Wojciech Mróz, założyciel „Tygodnika Podhalańskiego”

Po długiej chorobie zmarł w Zakopanem Wojciech Mróz , założyciel i pierwszy redaktor naczelny „Tygodnika Podhalańskiego” (Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze), pisarz i poeta.

Wojciech Mróz założył „Tygodnik Podhalański” w 1989 r. Mimo, że odszedł z pisma jeszcze w latach 90.,  do niedawna zamieszczał w piśmie stały felieton. Był też jednym z założycieli podziemnego „Biuletynu Podhalańskiego” i  rzecznikiem zakopiańskiej „Solidarności”. Pracował też w oddziale TVP Kraków w Zakopanem. Na jego antenie stworzył cykle programów „W stronę gór”, „Magazyn zakopiański”, „Pod Tatrami”. Wydał tomiki poetyckie i książki prozatorskie „Która jesteś”, „Wieczory rozkwitające”, „Zapach drzewa sandałowego w ostatnich dniach XX wieku” i „Zakopane – miasto cudów”.
„Pamiętam jak traktowałeś ludzi, zawsze z wielką życzliwością. Pamiętam Twoją radość, gdy trzymałeś w ręku pierwszy numer „Tygodnika Podhalańskiego”. Pamiętam jak kierowałeś  tygodnikiem nigdy nie podnosząc głosu.  Pamiętam Twoje rady, których zawsze się trzymałem znając Twoją mądrość” – napisał o Mrozie w portalu 24tp.pl Jerzy Jurecki, wydawca  „Tygodnika Podhalańskiego”.
Wojciech Mróz miał  59 lat.

archiwum2

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij