Zjazd wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych w Szczawnicy

Wydawcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych spotkają się pod koniec czerwca br. w Szczawnicy.  Celem spotkania jest  wymiana doświadczeń z działalności wydawniczej.

Spotkanie odbędzie się w dniach 22 – 24 czerwca br. Organizatorzy zdecydowali, że będzie miało nieformalny charakter. – Skupimy się na bieżących sprawach. Chcemy zastanowić się jak bronić się przed spadkiem sprzedaży naszych gazet i konkurencją ze strony gazet samorządowych. Zjazd nie będzie miał programu, nie przewidujemy szkoleń .  Wydawcy lubią jednak nieformalny charakter takich spotkań – mówi Jerzy Jurecki wydawca „Tygodnika Podhalańskiego” (Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze) i członek rady wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

Jerzy Kamiński redaktor  naczelny i wydawca „Gazety Powiatowej – Wiadomości Oławskich”  (Ryza), a także członek rady wydawców SGL  również ceni nieformalną atmosferę spotkań wydawców. – Najważniejszą sprawa jest dla mnie wymiana doświadczeń. Możemy swobodnie się nimi dzielić, bo nie jesteśmy dla siebie konkurencją. Rozmowa face to face w nieoficjalnej atmosferze sprzyja szczerości  – uważa Kamiński.
Jarosław Babicki wydawca  pięciu tygodników wychodzących w woj. mazowieckim, łódzkim i świętokrzyskim (Starpress) jest podobnego zdania: – Nasi koledzy mają podobne zainteresowania biznesowe. Jesteśmy ze sobą zżyci. Ale jeśli pojawi się ktoś nowy to też warto posłuchać jak radzi sobie jako wydawca.
Wydawcy biorący udział w spotkaniu wezmą udział w spływie Dunajcem ze Sromowiec do Szczawnicy.

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij