Zastępca redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”  przeszedł do konkurencji

Tomasz Małecki, zastępca redaktora naczelnego lokalnego tygodnika „Wiadomości Wrzesińskie”   (Wydawnictwo Kropka) przeszedł do konkurencyjnej  bezpłatnej „Gazety Radio Września” wydawanej przez lokalną stację Radio Września.

Małecki pracował w „Wiadomościach Wrzesińskich” od 13 lat. Od kilku lat pełnił też funkcję zastępcy redaktora naczelnego tego tygodnika Waldemara Śliwczyńskiego.  – Zmiana redakcji po kilkunastu latach pracy w jednym miejscu to naturalna rzecz. Padła propozycja i uznałem, że warto podjąć nowe wyzwania – mówi Małecki o swojej decyzji.

W grudniu ub. roku  w „Gazecie Radio Września” rozpoczął pracę długoletni dziennikarz „Wiadomości Wrzesińskich”  Tomasz Szternel.  Pełni  w niej funkcję zastępcy redaktora naczelnego. – Po 18 latach pracy w „Wiadomościach Wrzesińskich” zacząłem odczuwać wypalenie zawodowe, a to zbiegło się z propozycją pracy w nowym miejscu – wyjaśnia Szternel.
We wrześniu ubiegłego roku Radio Września i „Gazeta Radio Września” sugerowały słuchaczom i czytelnikom, by nie kupowali „Wiadomości Wrzesińskich”. Wydawca i redaktor naczelny ”WW” Waldemar Śliwczyński zarzucał im wtedy nieuczciwą konkurencję.

Na zdjęciu Tomasz Małecki, Fot. z archiwum prywatnego T.Małeckiego

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij