Gazeta Radomszczańska ma 25 lat

Gazeta Radomszczańska, największy tygodnik lokalny powiatu radomszczańskiego, obchodzi 25 rocznicę istnienia.

Swój jubileusz świętuje wydaniem specjalnym, na który składają się teksty napisane przez czytelników. To efekt konkursu „Nasze miasto, Wasza Gazeta” w ramach którego czytelnicy nadsyłali teksty o tematyce związanej z Radomskiem. Pierwszy numer Gazety ukazał się 30 czerwca 1992 roku. Założycielami byli Mira i Jacek Łęscy. W pierwszych latach tygodnik wydawała Fundacja Inicjatyw Kulturalnych, w kolejnych Jacek Łęski. Od 2014 roku wydawcą jest Mepress spółka z o.o, której prezesem jest Danuta Andrysiak.

Gazeta ma od 24 do 32 stron. Wychodzi w czwartki. W 2015 roku przeszła gruntowną zmianę redakcyjną i layoutową. Dziś jet najpoczytniejszą i najbardziej opiniotwórczą gazetą w regionie.

W 1994 roku Gazeta Radomszczańska zdobyła I miejsce w konkursie prasy lokalnej organizowanym przez Instytut na rzecz Demokracji w Europie Wschodniej. W 2000 uznano ją za „Gazetę Dziesięciolecia” w konkursie Niezależnej Prasy Lokalnej. W 2017 trzy teksty dziennikarzy Gazety były nominowane w konkursie SGL Local Press Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

Od 1 lipca 2017 roku redaktorem naczelnym Gazety Radomszczańskiej będzie Janusz Kucharski.

Janusz Kucharski

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij