Wydawnictwo Ryza z książką o niezwykłych sąsiadach

„Inni . Ludzie powiatu oławskiego” drugi tom książki opowiadającej o wyjątkowych mieszkańcach regionu ukaże się w najbliższy piątek nakładem wydawnictwa Ryza wydawcy „Gazety Powiatowej – Wiadomości Oławskich”.

Na książkę złożyły się teksty publikowane przez 27 lat w „Gazecie Powiatowej – Wiadomościach Oławskich”. Jej bohaterowie to nieżyjący już mieszkańcy powiatu oławskiego, którzy z powodów talentów, ciekawych życiorysów czy niezwykłych dokonań zapisali się w ludzkiej pamięci. Wśród nich znaleźli się m.in. Kazimierz Domański, który doznał głośnych objawień religijnych, ludowy garncarz Kazimierz Woźniak, rzeźbiarz Alfred Piątkowski czy małżeństwo Piotr i Anna Karkowscy, którzy podczas II wojny światowej ratowali Żydów.

– Byli ponadprzeciętni, choć mieszkali w sąsiedztwie. Warto o nich pamiętać – mówi Jerzy Kamiński wydawca „Gazety Powiatowej – Wiadomości Oławskich”.

Ilustrowana zdjęciami książka ukaże się nakładzie 1 tys. egz.  Będzie liczyć 180 stron. Jej cena to 38 zł.
Promocja książki odbędzie się w najbliższy piątek w bibliotece miejskiej w Oławie.

Pierwszy  tom „Innych” wyszedł dwa lata temu z okazji 25 – lecia tygodnika. – Planujemy wydać następne tomy o ciekawych postaciach powiatu. To co najcenniejsze w gazecie powinno trafiać do książek – zapowiada Jerzy Kamiński.

WK

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij