Druk tygodników lokalnych po zamknięciu drukarni w Tarnobrzegu nadal w  Polska Press Grupie

Tygodniki lokalne należące do Stowarzyszenia Gazet Lokalnych drukowane dotąd w zamykanej drukarni Polska Press Grupy w Tarnobrzegu  nadal będą korzystać z drukarni tego koncernu.

Drukarnia Polska Press Grupy w Tarnobrzegu z końcem czerwca br. roku zostanie zamknięta. Druk tygodników lokalnych z Małopolski „Wieści Wolbromskich” i „Wieści Miechowskich”  (Biuro Promocji i Reklamy „Fama”) od czerwca br. zostanie przeniesiony z Tarnobrzega do  drukarni Polska Press Grupy w Sosnowcu. Wydawca obu gazet Wojciech Szota  sądzi, że zmiana drukarni powinna być dla nich korzystna.

– Nasza droga do drukarni skróci się o połowę. Będziemy też mieć łatwiejszy  kontakt z centralą dystrybucji Ruchu na Śląsku, z czym mieliśmy kłopot po likwidacji podobnego centrum w Krakowie kilka miesięcy. Część nakładu „Wieści Miechowskich” jest kolportowana przez tę sieć – wyjaśnia Szota.

Także tygodniki „Korso”, „Korso Kolbuszowskie” i „Korso Gazety Sanockiej” z Podkarpacia dotychczas drukowane w Tarnobrzegu zdecydowały się na usługi drukarni Polska Press Grupy w Sosnowcu.

– Przyjęliśmy propozycję Polska Press Grupy, choć do Sosnowca będziemy mieć dwa razy dalej niż do Tarnobrzega. Drukarnia w Sosnowcu jest jednak nowoczesna, a my w pobliżu nie mamy żadnej innej – mówi Anna Mokrzycka dyrektor Agencji Reklamowo – Wydawniczej Korso wydającej tygodniki.

Wydawnictwo Wspólnota wydające dziewięć tygodników pod wspólnym brandem „Wspólnota”  na Lubelszczyźnie też nadal będzie zlecać druk Polska Press Grupie, choć z Tarnobrzega przeniesie go do Łodzi. – O wyborze drukarni zdecydowała dotychczasowa dobra współpraca z Polska Press Grupą – mówi Mateusz Orzechowski właściciel wydawnictwa Wspólnota.

WK

 

 

 

 

 

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij