Projekt Media rozwija serwis TeleJawor

Projekt Media wydawca lokalnego tygodnika „Nowa Gazeta Jaworska” z Dolnego Śląska od marca br. regularnie podaje informacje na kanale TeleJawor w serwisie YouTube.

„Nowa Gazeta Jaworska” wychodzi od 1989 r. w powiecie jaworskim w woj. dolnośląskim. Od czerwca ub. roku wydawcą tytułu jest Projekt Media, który wydaje także bezpłatne dwutygodniki w Głogowie i Lubinie. Dwa miesiące temu Projekt Media stało się właścicielem „Nowej Gazety Jaworskiej”. Obecny nakład tego tygodnika to 2 tys. 200 egz. Nowy wydawca zdecydował, że z drukowanym płatnym tygodnikiem powinny współpracować nowe media, tak samo jak jest to w przypadku bezpłatnych wydawnictw.

Już w ubiegłym roku utworzono serwis internetowy Faktyjawor. Jego uzupełnieniem jest serwis telewizyjny TeleJawor  na kanale YT, w którym są zamieszczane są informacje filmowe. Do realizacji projektu nowych mediów wykorzystano dotychczasowy potencjał redakcji w Jaworze. Do projektu dobrano też nowego współpracownika, a techniczna obsługa jest realizowana we własnym zakresie przez zespół Projekt Media.

– Dzięki trzem produktom, mamy w Jaworze dostęp do różnych grup czytelników i użytkowników. Od nieco starszych czytelników gazety do dużo młodszych użytkowników portalu. Przekazujemy tym samym informacje w różnych formatach. Cel jest bardzo jasny. Informacje na portalu internetowym poszerzają grono czytelników i pozwalają sprzedawać dodatkowe miejsce na reklamy. Nowe media przy redakcji gazety w Jaworze to cały czas inwestycja, ale już widać, że perspektywiczna – mówi Piotr Krażewski, redaktor naczelny „Nowej Gazety Jaworskiej”. Portal już przynosi pierwsze wpływy z reklam, a materiały filmowe uatrakcyjniają prezentowane w nim treści, zachęcając internautów do korzystania z towarzyszącej gazecie witryny czyli Faktyjawor – dodaje Krażewski. Nie ujawnia jednak czy wydawnictwu udało się za pomocą nowych mediów podnieść swoje wpływy.

WK

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij