Wydawnictwo Imedia otwiera portal informacyjny dla Płocka

Wydawnictwo Imedia, wydawca tygodnika „Gazeta Lokalna Kutna i Regionu”  uruchomi pod koniec  maja br.  portal  informacyjny w Płocku.

Portal, którego nazwy  wydawca na razie nie ujawnia powstanie na bazie autorskiego systemu CMS. Witrynę będą mogli współtworzyć jej użytkownicy. Zostanie ona zaopatrzona w funkcje pozwalające zamieszczać po weryfikacji przez redakcję teksty i zdjęcia. Każdy z użytkowników będzie też publikować na portalu swoje ogłoszenia. Na potrzeby portalu w połowie maja br.  powstanie oddzielna redakcja. Zatrudni ona 3 etatowych dziennikarzy, jednego współpracownika oraz dwóch specjalistów ds. reklamy.

W maju ruszy w Płocku kampania promocyjna portalu w lokalnej prasie oraz na billboardach, plakatach i na miejskich autobusach. – W ciągu roku zdecydujemy czy będziemy wydawać w Płocku także gazetę. Byłaby to mutacja naszej „Gazety Lokalnej dla Gostynina”  – ujawnia Patryk Ślęzak, współwłaściciel wydawnictwa Imedia.

Wydawnictwo Imedia jest już właścicielem portali  Kutno.net.pl, Mojaleczyca.pl, Terazgostynin.pl i Kutno.com.pl.  Jak zapowiada  Ślęzak w ciągu najbliższego roku zostaną uruchomione kolejne, w pierwszej kolejności w Bełchatowie.
– Zauważyliśmy lukę na rynku płockich portali internetowych. Otwieranie nowych serwisów na obszarach sąsiadujących z zasięgiem naszych portali jest naturalnym kierunkiem ekspansji naszego wydawnictwa – dodaje Ślęzak.

Fotografia: Ratusz w Płocku, by pbartosiak – Praca własna, CC BY-SA 3.0,
https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16756758

(WK)

 

 

 

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij