Wydawcy mają problem z długim majowym weekendem

Niektóre tygodniki lokalne  z powodu dni wolnych od pracy na początku maja zmienią terminy wydań. Ich wydawcy chcą zapobiec w ten sposób spadkom sprzedaży.

Ostatni kwietniowy numer „Przełomu – Tygodnika Ziemi Chrzanowskiej” (Firma Wydawnicza Przełom Alicja Molenda) ukaże się 26 tego miesiąca. Kolejny  – dopiero we wtorek 9 maja.

– Rezygnujemy z wydania tygodnika w środę 3 maja, bo jest dniem wolnym od pracy i punkty sprzedaży są zamknięte. Także  2 maja nie byłby  na to dobrem dniem , bo wiele osób ma wtedy wolne i wyjeżdża – wyjaśnia Alicja Molenda, wydawca „Przełomu Tygodnika Ziemi Chrzanowskiej”.  Aby czytelnicy nie czuli się zawiedzeni do  wydania tygodnika 26 kwietnia zostanie dołączony 16 – stronicowy dodatek, w którym znajdą się teksty publicystyczne, poświęcone rekreacji oraz kalendarz imprez na majówkę.

Z kolei „Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie”  (Ryza)  po długim weekendem dzień później  niż zwykle, w czwartek 4 maja. – 3 maja wszystkie sklepy są zamknięte, tygodnik wyjdzie więc dzień później – mówi Jerzy Kamiński, wydawca i redaktor naczelny „Gazety Powiatowej – Wiadomości Oławskich”.

Wydawnictwo Starpress przesunie wydanie „Tygodnika Starachowickiego” z poniedziałku 1 maja na wtorek 2 maja.  Tego same dnia ukażą się pozostałe tygodniki tego wydawnictwa  – „Tygodnik Skarżyski” , „Tygodnik Konecki”, „Tygodnik Szydłowiecki” i „Opoczynska.pl” , które wychodzą w środy.

– Postanowiliśmy nie przesuwać wydań na czwartek, bo nie mamy zwyczaju wydawać gazet pod koniec tygodnia. Mimo, że środa jest dniem wolnym od pracy liczymy na to, że jeszcze w czwartek uda nam się sprzedać część nakładu naszych tygodników – sądzi Jarosław Babicki wydawca tygodników Starpress.
WK

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij