Rusza konkurs dla dziennikarzy „Prosto do Funduszy Europejskich”

Konkurs adresowany jest do dziennikarzy wszystkich lokalnych mediów: prasy, radia, telewizji i portali internetowych.  Zasięg medium to minimum jedna gmina, ale nie większy niż jedno województwo.

Tematyka materiałów ma promować ogólnopolską akcję „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, które odbędą się od 18 do 21 maja 2017 roku.

Należy przygotować cykl minimum trzech artykułów prasowych, audycji radiowych lub telewizyjnych lub trzech materiałów zamieszczonych na stronie internetowej. Powinny one pokazywać historie osób zaangażowanych w konkretne przedsięwzięcia lub przedstawiać projekty, które biorą udział w akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Mogą to być też relacje z majowych wydarzeń.
Materiały konkursowe mają być opublikowane lub wyemitowane w terminie od 24 kwietnia do 31 maja 2017 r.

Spośród nadesłanych prac wyłonieni zostaną laureaci regionalni. W  każdym regionie można wygrać nagrodę pieniężną dla dziennikarza w wysokości  6 tys. złotych i dodatkowo dla redakcji 2 tys. złotych. Najlepsi z najlepszych wezmą udział w konkursie ogólnopolskim.
Trzy pierwsze miejsca to nagrody rzeczowe o wartości: 15 tys. złotych, 10 tys. złotych i 5 tys. złotych.

Na zgłoszenia Ministerstwo Rozwoju czeka do 15 czerwca 2017 roku.

Szczegółowe informacje o konkursie: https://dniotwarte.eu/aktualnosci/4/konkurs-dla-dziennikarzy-prosto-do-funduszy-europejskich

Tagi :

Aktualności

Udostępnij