Drukarnia Polska Press Grupy w Tarnobrzegu zostanie zlikwidowana

 

Drukarnia Polska Press Grupy w Tarnobrzegu pod koniec czerwca br. zostanie zamknięta. Korzystającym z niej  zewnętrznym klientom koncern proponuje usługi drukarni w Sosnowcu lub innej należącej do Polska Press Grupy.

Jak informuje Joanna Pazio rzeczniczka Polska Press Grupy decyzja o zamknięciu drukarni w Tarnobrzegu została podyktowana względami biznesowymi. Jej produkcję ma przejąć drukarnia w Sosnowcu, która jest obecnie rozbudowywana. W niej ma się skupić druk prasy z południowej Polski. „Sosnowiecka drukarnia od czerwca br. będzie drukować m.in. „Echo Dnia” i „Nowiny”, a łódzka m.in. Kurier Lubelski. Produkcja zewnętrzna będzie realizowana przez drukarnię w Sosnowcu oraz inne drukarnie Polska Press,  w zależności od lokalizacji wybranej przez klienta” – wyjaśnia Pazio.

Z drukarni w Tarnobrzegu korzystało wiele wydawnictw tygodników lokalnych. Dwa z nich należą do Stowarzyszenia Gazet Lokalnych – Wspólnota wydająca dziewięć tygodników na Lubelszczyźnie i Agencja Reklamowo – Wydawnicza Korso wydająca trzy tygodniki na Podkarpaciu.
– Będziemy negocjować warunki przeniesienia do którejś z  drukarni w  Warszawie – Agory, Grupy ZPR Media lub Seregni Printing Group. Nie wykluczamy też druku w drukarniach Grupy Polska Press w  Sosnowcu lub w Łodzi, co byłoby prostszym rozwiązaniem, bo korzystalibyśmy z usług tego samego koncernu. Wszystko zależy od oferty – mówi Mateusz Orzechowski właściciel wydawnictwa Wspólnota. Nie ukrywa jednak obaw: –  Mniej drukarni może oznaczać wzrost cen.

Koniecznością zmiany drukarni nie martwi się natomiast Bogdan Rojkowicz, wydawca tygodników „Korso”, „Korso Kolbuszowskiego” i „Korso Gazety Sanockiej” z Podkarpacia. – Prawdopodobnie będziemy drukować nasze gazety w Sosnowcu. Przez kilka lat korzystaliśmy zresztą z usług tamtejszej drukarni i nie odczuwaliśmy tego jako kłopot. Wszystko zależy jednak od rozmów z Polska Press  Grupą – zaznacza Rojkowicz.

Drukarnia w Tarnobrzegu jest już drugą zamykaną w tym roku drukarnią  Polska Press Grupy. Pod koniec czerwca ten sam los spotka drukarnię we Wrocławiu.

WK

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij