Zadebiutował nowy lokalny tygodnik – „Gazeta Miastecka”

Ukazał się nowy lokalny tygodnik „Gazeta Miastecka”  (Bellina).  Pismo konkuruje na lokalnym rynku z „Tygodnikiem Miasteckim” wydawanym przez Polska Press Grupę.

„Gazeta Miastecka” wychodzi  na terenie  dawnego powiatu miasteckiego ( woj. pomorskie i zachodniopomorskie)  i  podobnie jak „Tygodnik Miastecki” ma charakter tabloidowy. –  Ludzie uwielbiają kolorowe sensacje. Taka gazeta zawsze dobrze się sprzeda – mówi Mateusz  Węsierski, wydawca i redaktor naczelny „Gazety Miasteckiej”.
Pismo wychodzi w nakładzie 3 tys. egz., liczy 32 strony i kosztuje 2,90 zł. Ma własny kolportaż . W każdy wtorek dociera do 118 lokalnych sklepów.
Gazetę tworzą dwie osoby – Mateusz Węsierski i Zbigniew Dorawa. Obaj do niedawna pracowali w „Tygodniku Miasteckim”.  Węsierski przez ostatnie 2 i pół roku był redaktorem naczelnym tego pisma. Z Polska Press Grupą był związany przez 12 lat, najpierw jako reporter „Dziennika Bałtyckiego”, potem jako redaktor prowadzący redakcji tego dziennika w Bytowie, wreszcie jako naczelny tabloidu, z którego odszedł, by założyć własne pismo.
– Zdecydowałem, że działając na własną rękę można lepiej dopasować się do lokalnego rynku – uważa Węsierski.

WK

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij