Sąd Okręgowy w Częstochowie uchylił wyrok skazujący dziennikarza portalu Gminablachownia.pl za zniesławienie

Sąd Rejonowy w Częstochowie będzie musiał jeszcze raz rozpatrzyć sprawę zniesławienia burmistrz gminy Blachownia Sylwii Szymańskiej przez Pawła Gąsiorskiego redaktora naczelnego lokalnego portalu Gminablachownia.pl.
– Sąd Okręgowy w Częstochowie uchylił wyrok  skazujący uznając, że uzasadnienie zostało w dużej części skopiowane z treści uzasadnienia innego  skazującego mnie wyroku z art. 212 kodeksu karnego  – mówi Gąsiorski.

W listopadzie 2016 roku Sąd Rejonowy w Częstochowie uznał Gąsiorskiego winnym zniesławienia burmistrz Szymańskiej na łamach portalu Gminablachownia.pl i ukarał dziennikarza grzywną w wysokości 2 tys. zł.  Gąsiorski wniósł apelację. W ostatni piątek Sąd Okręgowy w Częstochowie nakazał sądowi pierwszej instancji ponowne rozpatrzenie sprawy.
– Sąd Okręgowy w Częstochowie skupił się na uzasadnieniu skazującego mnie wyroku. Stwierdził, że  większość jego treści  została skopiowana z uzasadnienia  wyroku Sądu Rejonowego w Częstochowie skazującego mnie za zniesławienie  w artykule Dariusza Wojciechowskiego sekretarza miny Blachownia. To niedopuszczalne, bo każde uzasadnienie powinno być napisane samodzielnie – relacjonuje Gąsiorski.

Sprawę zniesławienia sekretarza gminy wygrał resztą w drugiej instancji. 19 grudnia 2016 roku  Sąd Okręgowy w Częstochowie uniewinnił Gąsiorskiego od zarzutu zniesławienia Wojciechowskiego uzasadniając, że w artykule dziennikarza zostały przedstawione fakty i pytania do sekretarza gminy, na które urzędnik powinien odpowiedzieć.
– Bardzo się cieszę, że sprawa zniesławienia przeze mnie burmistrz Szymańskiej została skierowana do ponownego rozpatrzenia. Wyrok Sądu Okręgowego w Częstochowie jest taki jakiego oczekiwałem – mówi Gąsiorski.

WK

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij