Katarzyna Sobieniewska – Pyłka nową redaktor naczelną tygodnika „Korso”

Katarzyna Sobieniewska–Pyłka została redaktor naczelną lokalnego tygodnika „Korso” (Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso). Zastąpiła na tym stanowisku Monikę Świetlińską, która objęła funkcję szefowej serwisu Korso.pl i funkcję zastępczyni naczelnej pisma.

Do tej pory serwisem Korso.pl kierował redaktor naczelny tygodnika „Korso”.  – Ostatnio nasza strona internetowa bardzo się rozrosła  i zaczęły się na niej pojawiać treści niezależne od tekstów publikowanych gazecie.  Dlatego postanowiliśmy rozdzielić funkcje redaktora naczelnego pisma  od funkcji redaktora naczelnego serwisu  – wyjaśnia Monika Świetlińska.
Katarzyna Sobieniewska – Pyłka jest dziennikarką z 27 –letnim stażem. Pracowała m.in. w „Gazecie Wyborczej” w Kielcach, „Słowie Ludu”, „Gazecie Codziennej Nowiny” (w obu tych pismach kierowała redakcjami tarnobrzeskimi), a ostatnio w Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg, której była prezesem i redaktorem naczelnym.

Sobieniewska – Pyłka nie ukrywa, że wprowadzi w „Korso” zmiany. – Zamierzam zwiększyć liczbę materiałów interwencyjnych w piśmie, bo sądzę, że są ważne dla czytelników. Pojawią się też nowe formy dziennikarskie i dodatki – mówi redaktor naczelna tygodnika „Korso”, szczegółów jednak na razie nie zdradza.
Tygodnik „Korso” wychodzi w powiecie mieleckim.  Agencja Wydawniczo-Reklamowa Korso wydaje także tygodniki „Korso Kolbuszowskie” ( w powiecie  kolbuszowskim) i „Korso Gazetę Sanocką” (w powiecie sanockim).

Na zdjęciu: Katarzyna Sobieniewska – Pyłka
MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij