Drukarnia Polska Press Grupy we Wrocławiu do likwidacji

Drukarnia Polska Press Grupy we Wrocławiu w czerwcu br. zostanie zamknięta. Trzech wydawców niezależnych tygodników lokalnych z Dolnego Śląska, którzy teraz z niej korzystają będzie prawdopodobnie musiało drukować swoje pisma w  miejscach znacznie bardziej oddalonych od swoich siedzib. 

„Zarząd Polska Press podjął decyzję o zamknięciu drukarni we Wrocławiu na podstawie analiz biznesowych i zdecydował o przeniesieniu całości produkcji wewnętrznej od czerwca 2017 roku do drukarni w Sosnowcu. Produkcja zewnętrzna będzie realizowana przez drukarnię w Sosnowcu oraz inne drukarnie Polska Press” – czytamy w komunikacie Polska Press Grupy. Park maszynowy drukarni Polska Press w Sosnowcu ma być rozbudowany.

Wydawcom lokalnych tygodników z Dolnego Śląska – „Kuriera Gmin” z Brzegu Dolnego, „Gazety Powiatowej. Wiadomościom Oławskim”  z Oławy i  „Nowej Gazecie Trzebnickiej” z Trzebnicy  wrocławska  drukarnia Polska Press Grupy zaproponowała przeniesienie druku do drukarni w Sosnowcu.
– To nie jest komfortowa sytuacja. Z Brzegu Dolnego o Wrocławia jest tylko 40 km, do Sosnowca znacznie dalej. Ale o warunkach  dalszej współpracy z Polska Press Grupą na razie nie wiemy nic pewnego. Indywidualne rozmowy każdym z nas odbędą się w tym tygodniu – mówi Marta  Ringart – Orłowska, wydawca „Kuriera Gmin” (Kurier Press).

Jerzy Kamiński wydawca „Gazety Powiatowej. Wiadomości Oławskich” (Ryza) obawia się wcześniejszych dead line’ów. – Teraz zamykamy tygodnik w środy około południa . Do Sosnowca z Oławy jest znacznie dalej niż do Wrocławia, więc  gazeta będzie musiała być gotowa dużo wcześniej – przewiduje.
Zmianą drukarni zaniepokojony jest też  Daniel Długosz , wydawca „Nowej Gazety Trzebnickiej” (Agencja Reklamowa Nowa)”: – Zamiast o 22 będziemy musieli zamykać gazetę już o godz. 16.

Koncern zaznacza, że zamknięcie drukarni Polska Press we Wrocławiu nie będzie mieć  wpływu na zaplecze i potencjał poligraficzny Grupy.  „W portfolio Grupy znajduje się siedem drukarni, które dysponują najnowocześniejszą technologią w Europie co pozwala utrzymać silną pozycję lidera w druku gazet lokalnych i regionalnych” – podkreślają  autorzy komunikatu.

MW

 

 

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij