Bloger czy blagier? Tadżyckie doświadczenie

Od kliknięcia do bloga – pierwsze doświadczenia w blogowaniu młodzi Tadżycy zdobyli na  warsztatach dziennikarskich w Szombari.

Młodzi dziennikarze z 7 miast Tadżykistanu poznali tajniki prowadzenia blogów społecznych pod opieką doświadczonych dziennikarzy Rajaba Mirzo i Alhidina Sahlidina. Uczestnicy rozważali m.in.: kraść czy nie kraść z Internetu? Fakty czy plotki? Wschód słońca czy sprzedawca migdałów?

– Jestem szczęśliwa. Mój blog nazywa się Hope i jest nadzieją na informację dla młodzieży z Horogu – powiedziała Rafoat ze stolicy autonomicznego regionu Badachszan (GBAO). 14 godzin jazdy dżipem przez góry Pamiru ani lawiny błota i kamieni nie stanęły dziennikarce na przeszkodzie, żeby założyć pierwszego własnego bloga.

Pierwszy etap projektu, warsztaty, odbył się niedaleko Dushanbe, 9-11 lutego 2017 r. Młodych blogerów czekają jeszcze 2 webinaria z polskimi blogerami oraz pierwsza edycja konkursu na najlepszy blog z polsko-tadżyckim jury. Jeśli prąd pozwoli.

Projekt „Młodzi blogerzy Tadżykistanu” sfinansowany jest ze środków Programu RITA – przemiany w regionie, który realizuje Fundacja Edukacja dla Demokracji.

Joanna Kowalska

Fot. Joanna Kowalska, Shamigul Aminova

 

Tagi :

Aktualności, Tadżykistan 2017

Udostępnij