Dwutygodnik „Nowe Info”

Doświadczeni dziennikarze: Zdzisław Barszewicz, Renata Botor-Pławecka i Jarosław Jędrysik – z końcem 2015 r. zwolnieni z pracy – powołali spółkę i wraz z grupą współpracowników wydają w pełni niezależny dwutygodnik „Nowe Info”.

To istotny głos broniący wolności słowa, a więc wypełniający podstawowy dziennikarski obowiązek. Byliśmy i jesteśmy po to, by służyć ludziom, upominać się o ich prawa, informować, a przez to strzec prawdy, walczyć o jawność życia publicznego, przeciwdziałać wszelkim społecznym patologiom, w tym korupcji. Dokładnie patrzymy lokalnej władzy na ręce, ale oferujemy także ciekawą lekturę tym, którzy w gazecie szukają ucieczki od mniej lub bardziej hałaśliwych skutków poczynań wszelkich władz.

Gwarancją naszej rzetelności i bezkompromisowości są dziennikarze wielokrotnie nagradzani i wyróżniani w ogólnopolskich, prestiżowych konkursach, m.in.:

  • Kancelarii Prezydenta RP,
  • Muzeum Powstania Warszawskiego,
  • Transparency International,
  • Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich,
  • Stowarzyszenia Gazet Lokalnych,
  • Nagrody im. Barbary Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy,
  • Obywatel Reporter.

Okladka_Nowe_Info

Dwutygodnik „Nowe Info” obejmie swoim zasięgiem Tychy, Bieruń, Lędziny, Imielin, Bojszowy, Chełm Śląski, Pszczynę, Kobiór, Goczałkowice-Zdrój, Miedźną, Suszec, Pawłowice, Mikołów, Łaziska Górne, Orzesze, Wyry, Ornontowice.

„Nowe Info” ukazuje się w co drugi wtorek, dwutygodnik dostępny jest w kioskach i dobrych sklepach oraz jako e-wydanie (platforma: egazety.pl, nexto.pl i ekiosk.pl). Okazyjnie wydajemy też promocyjne numery bezpłatne w nakładzie nawet 90 tys. egz.

Jesteśmy aktywni w internecie poprzez stronę internetową www.noweinfo.pl oraz profil facebookowy www.facebook.com/noweinf.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lokalne Echo Maksmedia Sp. z o.o.
Wydawca – Prezes: Zdzisław Barszewicz
Rok założenia: 2015

Dane teleadresowe:
43-100 Tychy, ul. Grota-Roweckiego 42, p. 304, tel. 32 307 64 62

Zasięg: miasto Tychy, powiat bieruńsko-lędziński (Bieruń, Lędziny, Imielin, Chełm Śląski, Bojszowy), powiat pszczyński (Pszczyna, Kobiór, Suszec, Goczałkowice-Zdrój, Miedźna, Pawłowice) i powiat mikołowski (Mikołów, Łaziska Górne, Orzesze, Wyry, Ornontowice)

Strona www: www.noweinfo.pl
E-mail: redakcja@noweinfo.pl
Dzień ukazywania się tytułu: wtorek

Przynależność do ZKDP: nie
Przynależność do IWP: nie
Przynależność do porozumienia TL: tak

Tagi :

Członkowie SGL

Udostępnij