„Prasowa Akademia Pieniądza XXI”

PAP i NBP zapraszają dziennikarzy na bezpłatne szkolenie „Prasowa Akademia Pieniądza XXI”

Ruszyła rejestracja na bezpłatne szkolenie „Prasowa Akademia Pieniądza XXI” dla dziennikarzy interesujących się problematyką gospodarczą. Projekt realizuje Polska Agencja Prasowa we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Celem „PAP 21” jest podniesienie wiedzy ekonomicznej dziennikarzy. Szkolenie składa się z 10 wykładów (publikowanych na platformie e-learningowej) i praktycznych warsztatów, których autorami są m.in. eksperci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Pierwszy wykład poprowadzi dr Piotr Maszczyk z Katedry Ekonomii II SGH będzie miał charakter wprowadzający w bardziej szczegółowe zagadnienia z zakresu gospodarki i finansów, które zostaną przedstawione w kolejnych wykładach podczas naszego szkolenia. Uczestnicy zapoznają się z kluczowymi definicjami i pojęciami ekonomicznymi jak PKB, inflacja, wzrost gospodarczy, stopy procentowe. Poznają również modele i wskaźniki ekonomiczne.

Wykład zostanie udostępniony uczestnikom szkolenia na platformie e-learningowej (www.pap21.pl) już w lutym. Kilka dni po nim ukaże się test sprawdzający, a w marca w Centrum Prasowym PAP odbędzie się praktyczny warsztat, podczas którego dr Maszczyk szczegółowo omówi wszystkie zagadnienia. Będzie to także doskonała okazja do szerszej dyskusji o gospodarce i ekonomii.

Warunkiem przystąpienia do projektu jest rejestracja na platformie szkoleniowej znajdującej się na stronie www.pap21.pl. Udział jest bezpłatny.
Więcej informacji i zakres tematyczny na stronie www.pap21.pl oraz http://kurier.pap.pl/pap21/.

Tagi :

Aktualności

Udostępnij