Zapraszamy na webinarium „Jak ciekawie prezentować informacje o Funduszach Europejskich? Przykładowe narzędzia do tworzenia infografik”.

W dniu 13 grudnia b.r. o godzinie 13.00 dla dziennikarzy i wydawców, przedstawicieli środowiska telewizyjnych nadawców lokalnych i regionalnych oraz radiowych lokalnych rozgłośni odbędzie się piąty z cyklu webinariów „Jak ciekawie prezentować informacje o Funduszach Europejskich? Przykładowe narzędzia do tworzenia infografik.

Dlaczego warto?

Podczas webinarium omówimy profesjonalne narzędzia (aplikacje) stosowane w pracy nad kompozycją graficzną (layout) infografik oraz przedstawimy dwa dostępne w Internecie serwisy umożliwiające przygotowanie infografiki przez osoby nie będące zawodowymi grafikami. Uczestnicy poznają zalety i wady narzędzi sieciowych, zapoznają się z ich funkcjami i praktycznymi zastosowaniami. Porozmawiamy też o doświadczeniach z pracy nad infografikami w projekcie „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalnej”. Ekspert odpowie na pytania o użyteczność narzędzi, źródła wiedzy o infografikach, a także o modelach pracy dziennikarza nad infografiką w redakcji gazety, portalu internetowego czy telewizji.

Naszym ekspertem będzie Jacek Gałązka – wieloletni trener edytorstwa prasowego i doradca mediów (m. in. gazet lokalnych, magazynów ilustrowanych, periodyków branżowych), grafik-projektant gazet, czasopism i serwisów internetowych. Organizator szkoleń dla dziennikarzy, grafików, fotografów, menedżerów prasy, a także badaczy rynku i opinii. Współpracownik Wschodnioeuropejskiego Centrum Demokratycznego — koordynator szkoleń prasowych oraz programów rozwoju mediów w Europie Wschodniej i Azji Centralnej. Wykładowca Akademii IT Media, autoryzowanego ośrodka szkoleniowego formy Adobe. Juror konkursów projektowania prasy „Grand Front” i „Chimera”, członek międzynarodowej organizacji projektantów prasy Society for News Design. Wcześniej redaktor, sekretarz redakcji i dyrektor artystyczny dziennika „Super Express”.

Osoba prowadząca: Małgorzata Dąbrowska, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Zachęcamy już dziś do rejestracji na webinarium!

Aby się zarejestrować należy kliknąć w link lub skopiować i wkleić do przeglądarki po czym nacisnąć ENTER:

https://frsi.clickmeeting.pl/webinarium-5-fe-na-jedynce-prasy-lokalnej/register

Po zarejestrowaniu się, na wskazany adres mailowy zostanie wysłany mail z dostępem do webinarium.

Przed webinarium prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami organizacyjnymi i technicznymi oraz z zaktualizowanymi informacjami prawnymi dotyczącymi udziału w webinariach organizowanych przez FRSI

Serdecznie zapraszamy!

Projekt „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalne” jest realizowany  w ramach „Konkursu dotacji na działania edukacyjne w zakresie Funduszy Europejskich na lata 2014-2020” organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

belka

 

 

 

 

 

Tagi :

Aktualności, FE na Jedynkach

Udostępnij