Wągrowiecka Oficyna Wydawnicza zmieni prezesa

Jacek Mianowski złożył rezygnację z funkcji  prezesa Wągrowieckiej Oficyny Wydawniczej, wydawcy lokalnego tygodnika „Głos Wągrowiecki” z Wielkopolski. Pismo wprowadza  zmiany, które mają poprawić kondycję finansową spółki.

– Syn zrezygnował z funkcji prezesa  z powodu swoich licznych obowiązków zawodowych – wyjaśnia Jerzy Mianowski, redaktor naczelny „Głosu Wągrowieckiego” i  współwłaściciel  Wągrowieckiej Oficyny Wydawniczej.  Nowego prezesa wybierze walne zgromadzenie wspólników spółki. Ma na to czas do końca czerwca br. Jacek Mianowski  jest właścicielem 41 proc. udziałów w spółce, Jerzy Mianowski – 10 proc., a Polska Press Grupa – 38 proc. Pozostałe udziały należą do spadkobierców zmarłego wspólnika.
Pismo rozstało się  z etatowym specjalistą ds. marketingu i reklamy. Zastąpi go stażysta. Nowym współpracownikiem  gazety został natomiast  krytyk filmowy Wiesław Kot.
Wydawnictwo zaangażowało się też w dwa programy Urzędu Miasta Wągrowca –  Program Senior 60+ i Program Wągrowiecka Rodzina 3+.  Jako partner programów będzie udzielać  seniorom po  60. roku życia  i rodzinom z co najmniej trojgiem dzieci rabatów w wys. 25 proc.  na ogłoszenia w „Głosie Wągrowieckim”.  – Mam nadzieję, że rabaty przyciągną do nas reklamodawców z tych grup – mówi Jerzy Mianowski.

Najważniejszą zmianą  jest przeniesienie druku tygodnika  z drukarni Agory w Pile do drukarni Polska Press Grupy w Bydgoszczy, w której Wągrowieckiej Oficynie Wydawniczej udało się wynegocjować  duży rabat.  – Wszystkie zmiany mają na celu poprawienie kondycji finansowej spółki  – podkreśla Mianowski.  Według  wydawcy średnia sprzedaż ogółem  „Głosu Wągrowieckiego” wynosi obecnie 4 tys. egz. i w ciągu ostatnich dwóch lat zmniejszyła się o ok. 500 egz.

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij