Webinarium „Fundusze europejskie na tworzenie i rozwój firm. Źródła informacji o programach dla dziennikarzy i wydawców”

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium „Fundusze europejskie na tworzenie i rozwój firm. Źródła informacji o programach dla dziennikarzy i wydawców”, które odbyło się 3 listopada o godz. 13:00. Jest to pierwsze z cyklu pięciu webinariów organizowanych w ramach projektu „Fundusze europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalnej” realizowanego przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Podczas webinarium zostały przedstawione możliwości pozyskania pieniędzy na tworzenie nowych przedsiębiorstw oraz wskażemy kto może skorzystać z tych środków. Rozmawiano też o najlepszych źródłach informacji o funduszach europejskich i wyjaśnimy jak z nich korzystać. Na zakończenie podano informacje o bonach na innowacje, czyli pieniądzach na innowacyjne przedsięwzięcia w przedsiębiorstwach. Ekspert odpowiedział na pytania uczestników dotyczące funduszy europejskich.

Ekspert: Marcin Giza – w latach 2007-2014 Doradca Kluczowy Regionalnego Ośrodka EFS w Lublinie. Członek Grupy Roboczej ds. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.  Od roku 2008 trener i doradca m.in. z zakresu pozyskiwania środków finansowych z UE, innowacyjności i równości szans, współautor ponad 100 dofinansowanych projektów z UE.

Osoba prowadząca: Elżbieta Dydak, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Nagranie trwa blisko godzinę. Dla ułatwienia przedstawiamy informację, w którym momencie omawiane są poszczególne treści:

00:00 –04:17      Powitanie. Informacja o cyklu webinariów

04:18 – 22:43     Cześć 1. Środki europejskie na tworzenie nowych firm

22:44 – 28:42     Pytanie na czacie: Jakie projekty / działania finansowane z funduszy europejskich są najbardziej interesujące dla Ciebie jako dziennikarza / wydawcy?

28:43 – 38:25     Cześć 2. Bony na innowacje dla małych i średnich przedsiębiorstw

38:26 – 43:10     Pytanie na czacie: Jakie kwestie związane z funduszami europejskimi są dla Ciebie najbardziej niejasne, skomplikowane?

43:11 – 51:16     Część 3. Źródła informacji o programach i dotacjach

51:17 – 54:22     Sesja pytań i odpowiedzi

54:23 -56:41       Zakończenie

Nagranie najlepiej odsłuchać w słuchawkach, dzięki czemu będzie możliwość ustawienia optymalnej jakości dźwięku.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium nr 1 :

 

Materiały do pobrania:

Prezentacja eksperta  – Prezentacja w PDF

Zachęcamy także do pobrania prezentacji pt. „FUNDUSZE EUROPEJSKIE – podstawowe informacje” zaprezentowanej na jednym z warsztatów tematycznych (http://gazetylokalne.pl/do-pobrania/).

Informacja o kolejnych webinariach: http://gazetylokalne.pl/webinaria/

belka

 Projekt „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalne” jest realizowany w ramach „Konkursu dotacji na działania edukacyjne w zakresie Funduszy Europejskich na lata 2014-2020” organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Tagi :

Aktualności, FE na Jedynkach

Udostępnij