Portal „Echo Dnia” ukradł zdjęcia „Gazety Powiatowej  – Wiadomości Oławskich”

Portal Echodnia.eu (Polska Press Grupa)  bezprawnie wykorzystał zdjęcia lokalnego tygodnika ”Gazety Powiatowej – Wiadomości Oławskich” i  nie  zapłacił za nie.

31 sierpnia br. portal Echodnia.eu  należący do Polska Press Grupy zamieścił zdjęcia nowego prezesa spółki Jelcz Łukasza Dudkowskiego i jego zastępcy Leona Szuturmy. Fotografie wykonane przez reporterów Krzysztofa Trybulskiego i Kamila Tysę są własnością „Gazety Powiatowej – Wiadomości Oławskich” (Ryza) i dwa dni wcześniej zostały opublikowane w portalu tego tygodnika Gazeta-Olawa.pl. Wielokrotnie pojawiały się też w drukowanej wersji gazety.

gazeta

Jerzy Kamiński, wydawca i redaktor naczelny „Gazety Powiatowej – Wiadomości Oławskich” zażądał  zdjęcia fotografii ze strony i  zapłaty za wykorzystanie zdjęć. „Oba zdjęcia, widoczne na waszej stronie (w załączniku) są nasze, wykonane przez naszych reporterów.  Zostały wzięte z naszego portalu (dwa dni po naszej publikacji), bez naszej zgody, bez stosownego honorarium i bez podania źródła. Proponuję ugodowe załatwienie tej sprawy, bez uruchomiania drogi sądowej, i wpłacenie na konto naszego wydawcy 2000 zł (netto) do 15 października, jako honorarium za wykorzystanie naszych zdjęć” – napisał Kamiński w e-mailu  od redaktora naczelnego „Echa Dnia” Stanisława Wróbla.
– Po dwóch godzinach zdjęcia zniknęły z portalu. Zadzwonił do nas autor tekstu, do którego posłużyły jako ilustracja. Tłumaczył, że próbował skontaktować się z  dziennikarką naszej redakcji, co mu się nie udało. Osoba ta nie pracuje u nas od kilku miesięcy.  Dziwi nie jednak, że do dziś redaktor naczelny „Echa Dnia” nie odpowiedział na mój list. Nie dostaliśmy też honorarium za zdjęcia – mówi Jerzy Kamiński.

Stanisław Wróbel nie odpowiedział na pytanie dlaczego „Echo Dnia” bezprawnie opublikowało na swoim portalu zdjęcia należące do „Gazety Powiatowej – Wiadomości Oławskich” i dlaczego jeszcze za nie nie zapłaciło.

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij