„Kurier Słupecki”  ma system publikacji zdjęć noworodków

Od kilku dni czytelnicy  portalu lokalnego tygodnika ”Kurier Słupecki”  mogą za opłatą złożyć gratulacje rodzicom nowo narodzonych dzieci. Zdjęcia tych niemowląt automatycznie trafiają do drukowanego wydania gazety.

Media  od lat publikują zdjęcia  nowo narodzonych dzieci . Jednak kilka dni temu  „Kurier Słupecki”  (Graffi Studio) z Wielkopolski wdrożył system, który pozwala za opłatą w wys. 10 zł złożyć na portalu gazety gratulacje świeżo upieczonym rodzicom, a potem przekierowuje fotografie dzieci  z gratulacjami  od rodziny i znajomych do drukowanego wydania tygodnika.  To rzadkie rozwiązanie w polskiej prasie lokalnej.

– Wzorowaliśmy się na prasie brytyjskiej. Zależy nam na tym, żeby związać mieszkańców Słupcy z gazetą, a  nie na profitach z opłat, które duże być nie mogą.  Taki zabieg wspomaga też wydanie papierowe, które nadal jest głównym źródłem przychodów wydawnictwa – mówi Janusz Ansion wydawca i redaktor naczelny „Kuriera Słupeckiego”.

Wiele tygodników lokalnych nie zamieszcza zdjęć noworodków w swoich portalach. –  Zdjęcia nowo narodzonych dzieci  publikujemy tylko w wydaniu drukowanym gazety. Nie chcemy  osłabiać papierowych wydań dając  zdjęcia  w Internecie –  przyznaje  Jerzy Jurecki , wydawca „Tygodnika Podhalańskiego” (Zakopiańskie Wydawnictwo Gospodarcze).
Janusz Ansion zamierza wkrótce w ten sam sposób powiązać nekrologi w portalu i w tygodniku. Kondolencje złożone rodzinom zmarłych za opłatą w portalu,  będą zamieszczane  także w drukowanej wersji gazety.

MW

 

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij