Wszystko się przyda w codziennej pracy

Te trzy dni to było mało. Byłyby potrzebne kolejne zajęcia poświęcone funduszom europejskim – mówili uczestnicy trzydniowych warsztatów z województwa świętokrzyskiego.

W trakcie tych w Kielcach, tak jak na wcześniejszych spotkaniach w różnych miejscach Polski, mieli okazję dowiedzieć się, gdzie szukać informacji o programach unijnych i jak w prosty sposób pisać na ten temat. Poznali także podstawy tworzenia infografik.

– Dla mnie, jako dziennikarza pracującego 11 lat w „Gazecie Ostrowieckiej”, najlepsze były warsztaty dziennikarskie. Po nich wiem, jak napisać tekst o funduszach europejskich tak, by czytelnik, który po niego sięgnie, jak najwięcej zrozumiał i poznał ciekawą historię – powiedziała Joanna Boleń.

– Każdy dzień był inny, miał inną tematykę. Moja praca w redakcji zasadniczo jest związana z reklamą, dlatego myślę, że najbardziej przyda mi się w codziennej pracy wiedza z zajęć z infografiki. To było dla mnie coś nowego. Też ciekawy był dzień z warsztatem dziennikarskim – ocenił Mirosław Niekłań z „Tygodnika Starachowickiego”.

Dla Joanny Boleń dzień z infografiką także okazał się przydatny.

– Poznałam kilka programów, w których można ją zrobić w internecie – podkreśliła.

Warsztaty się skończyły. Co uczestnicy zrobią ze zdobytą w ich trakcie wiedzą?

– Bardzo się cieszę, że taki projekt został zrealizowany. Ale trzy dni to było mało. Teraz czeka nas ciężka praca. Te informacje, które otrzymaliśmy, musimy rozszerzyć. Prowadzący pokazali nam kierunek poprzez udostępnienie wielu informacji i narzędzi, z których możemy skorzystać, by nasz przekaz był lepszy i bardziej zrozumiały. Kolejne zajęcia poświęcone funduszom europejskim byłyby bardzo potrzebne i przydatne – podsumował Mirosław Niekłań.

Na zdjęciu: Uczestnicy warsztatów w Kielcach

Projekt „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalnej” jest realizowany w ramach konkursu dotacji organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, współfinansowanego z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020”.

belka

 

Tagi :

Aktualności, FE na Jedynkach

Udostępnij