Tygodnik „Korso”  obchodzi  25 rocznicę powstania

Wychodzący w powiecie mieleckim na Podkarpaciu tygodnik „Korso” (Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso) ukazuje się już od 25 lat. To jedyny tygodnik, który utrzymał się  tak długo na tamtejszym rynku.

Pierwszy numer „Korso”  ukazał się 1 sierpnia 1991 r., a  od września 1991 r. zaczął  wychodzić regularnie. Kosztuje 2,99 zł, a jego obecny nakład wynosi 6 tys. egz. Tygodnik, którego redaktor naczelną jest Monika Świetlińska zatrudnia 6 dziennikarzy  na etatach i kilku współpracowników.
– Nie jesteśmy związani z żadną opcją polityczną ani społeczną. Zawsze staramy się jednak reagować na problemy mieszkańców i angażujemy się w życie lokalnej społeczności  – mówi Bogdan Rojkowicz, wydawca tygodnika „Korso”.
Gazeta  co roku ogłasza konkurs „Miss Mielca”, a także plebiscyty na Mielczanina Roku i na Sportowca Roku.  Przez kilka sezonów wydawnictwo organizowało też festyny dla mieszkańców pod nazwą Korsomania.  Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso wydała też czterotomową encyklopedię miasta Mielca i przewodnik turystyczny po ziemi mieleckiej.

– Zaangażowanie w życie mieszkańców pozwoliło nam wygrać z konkurencją.  Wiele lokalnych gazet, które kiedyś się tu ukazywały już nie wychodzą – mówi Rojkowicz.
Gala jubileuszu tygodnika „Korso” odbędzie się w piątek 21 października br. Uroczystość poprowadzi Jerzy Jurecki wydawca „Tygodnika Podhalańskiego” i członek Rady Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oraz Anna Mokrzycka dyrektor wydawnictwa.   W uroczystości weźmie też udział Alicja Molenda prezes SGL.
Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso wydaje także tygodniki „Korso Kolbuszowskie” ( w powiecie  kolbuszowskim) i „Korso Gazetę Sanocką” (w powiecie sanockim).

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij