Trzy sposoby na Unię  

O tym, czy można ciekawie pisać o Funduszach Europejskich, dyskutowali uczestnicy warsztatów, które przeprowadzone zostały w Jarocinie.

Dziennikarze lokalnych mediów z różnych stron Wielkopolski analizowali wspólnie z trenerem Anną Kopras-Fijołek teksty – zarówno swoje, jak i te napisane przez koleżanki i kolegów z innych redakcji. Wskazywali, co jest dobre, a co powinno być ujęte, inaczej, bardziej przejrzyście i atrakcyjnie. Tak, by nie tylko nie zniechęcić czytelnika, ale zachęcić go do skorzystania z unijnych środków. Przekonać, że warto.

Podczas warsztatów prowadzonych przez trenera ds. infografiki i wizualizacji Stanisława Stanucha uczestnicy trzydniowego spotkania rozmawiali o infografice, uczyli się, jak można ją właściwie wykorzystywać, przedstawiając unijne treści. Z zainteresowaniem słuchali też rad eksperta Zenona Kosińskiego dotyczących pozyskiwania informacji o Funduszach Europejskich.

– Dzięki warsztatom poznałem kilka użytecznych narzędzi, które znajdują się w sieci, a o których nie miałem wcześniej pojęcia. Przydała się także wiedza o zasadach rozdzielania funduszy europejskich. Szkolenie pozwoliło też na wymianę doświadczeń z dziennikarzami z innych gazet. To duży plus takich spotkań – podkreśla Jakub Nowak z „Gazety Jarocińskiej”.

Projekt „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalnej” jest realizowany w ramach konkursu dotacji organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, współfinansowanego z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020”.

belka

 

 

Foto. Anna Kopras-Fijołek

Tagi :

Aktualności, FE na Jedynkach

Udostępnij