Przełom i Podhalański po tunezyjsku

Asma z Sousse, Meryem z Djerby, Afef z Mednine, Bahira ze Sfaxu to dziennikarki, które pracowały na stażu w małopolskich redakcjach Tygodnika Przełom i Tygodnika Podhalańskiego.

Warszawa, Kraków, Trzebinia, Chrzanów, Zakopane to miejsca akcji dla 4 tunezyjskich dziennikarek, które 7-15 października spędziły w Polsce na dziennikarskim stażu. Bardzo ambitne i pełne entuzjazmu – powiedziała Anna Jarguz, dziennikarka opiekująca się stażystkami w Tygodniku Przełom. Mimo strug lejącego deszczu młode stażystki zwiedzały, ale przede wszystkim pracowały zbierając informacje w lokalnym przedszkolu, szkole, szpitalu, urzędzie miasta czy na warsztatach terapii zajęciowej. W Warszawie stażystki przyjęła pani minister Joanna Wronecka, odpowiedzialna w MSZ m.in. za współpracę rozwojową. Później o roli kobiet w mediach rozmawiały z Anną Kołtunowicz i Zuzanną Ziomecką z Gazety Wyborczej. – U Was z każdym można się spotkać bez żadnego protokołu – tak Bahira z Radia Sfax  wspominała wywiad z burmistrzem Zakopanego.

W spotkaniu ewaluacyjnym w Warszawie wzięła udział Daria Suwała z Fundacji Solidarności Międzynarodowej.

W czasie stażu tłumaczami z jęz. arabskiego byli: Hassan Mezher i Dżafar Mezher z Krakowa oraz Sylwia Lont z Łodzi.

Tekst: Joanna Kowalska
Na zdjęciu: Afef i Bahira pracują w Telewizji Tygodnika Podhalańskiego, autor Beata Denis-Jastrzębska
Zdjęcia w galerii: Jerzy Jurecki, Joanna Kowalska, Anna Jarguz

Projekt Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Tunezyjski dziennikarz bliżej ludzi” jest współfinansowany ze środków Programu „Wsparcie Demokracji” Fundacji Solidarności Międzynarodowej finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

tun10_1tun10_2

Tagi :

Aktualności, Tunezja 2016

Udostępnij