Milion złotych z RPO na budowę sali

To już pewne! Przy Zespole Szkół w Strzegocicach powstanie sala gimnastyczna. Gmina na jej budowę zdobyła milion złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Prace mają zakończyć się w marcu 2018 roku.

Łącznie koszt budowy ma zamknąć się kwota 2,9 mln zł. Poza samym budynkiem powstanie również przewiązka, która połączy Zespół Szkół z salą, jak również w pełni wyposażone zaplecze. Wymiary sali gimnastycznej są imponujące. Będzie ona miała blisko 32 metry szerokości i prawie 31 metrów długości. Jej wysokość to 12 metrów.

To nie jedyne, co zyska szkoła, z czego zadowolenia nie ukrywa dyrektor Marta Gmiterek. Do ZS trafią także laptopy, projektor multimedialny, a także urządzenia, dzięki którym obsługiwana będzie szkolna sieć bezprzewodowa. Zagospodarowany zostanie teren wokół szkoły.

– Do tej pory dzieci ćwiczyły na boisku przed szkołą. W deszczowe dni lekcje wuefu odbywały się w remizie. Bardzo się cieszymy i nie możemy się doczekać nowej sali – mówi dyrektorka.

Przetarg na to zadanie został ogłoszony ostatniego dnia sierpnia. Firmy zainteresowane budową nowego obiektu mogą składać oferty do końca października. W pierwszej połowie listopada poznamy wykonawcę.

Grzegorz Król, „Obserwator Lokalny”, www.ol.com.pl, woj. podkarpackie

belka

Trwa konkurs dziennikarski pod nazwą „To się dzieje. Fundusze Europejskie”. Jest on kierowany do wszystkich uczestników warsztatów organizowanych w ramach projektu „Fundusze Europejskie na jedynce prasy regionalnej i lokalnej”.

Tagi :

Aktualności, FE na Jedynkach

Udostępnij