Dwutygodnik „Wieści Wolbromskie” ukazały się po raz 500.

Lokalny dwutygodnik „Wieści Wolbromskie” (Biuro Promocji i Reklamy Fama) obchodzą jubileusz 500. wydania. Pismo poświęca dużo miejsca sprawom związanym z ekologią.

„Wieści Wolbromskie”  ukazują się  w powiecie olkuskim w woj. małopolskim od 1991 r. Początkowo były wydawane przez lokalny samorząd, a od 1996 r. przez prywatną firmę. Od początku istnienia redaktorem naczelnym pisma jest Wojciech Szota, który jest obecnie także ich właścicielem.

Gazeta ukazuje się w nakładzie 1200 egz.  i kosztuje 2,20 zł.
Pismo skupia się na sprawach bliskim mieszkańcom powiatu. Opisuje i relacjonuje wszystkie większe lokalne imprezy i uroczystości, przygotowując z tej okazji wydania specjalne  m.in. „Wieści Kapuściane” (z okazji Charsznickich Dni Kapusty) i  „Wieści z Trzyciąża” (z okazji Święta Ziemniaka). Kilkakrotnie organizowało też plebiscyty na najpopularniejszego sportowca w gminie i  współorganizowało Wybory Miss Wolbromia i Miss Powiatu Olkuskiego.

„Wieści Wolbromskie” poświęcają  wiele miejsca sprawom związanym z ekologią, poznawaniem przyrody i ciekawych miejsc w okolicy. – Nasze zaangażowanie zostało kilkakrotnie docenione nagrodami podczas konkursów organizowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej- mówi Wojciech Szota.
Biuro Promocji i Reklamy Fama wydaje też dwutygodnik „Wieści Miechowskie” (na terenie powiatu miechowskiego).

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij