Dobra szkoła dla każdego dziennikarza

 – To był trafiony pomysł! – podkreślają uczestnicy trzydniowych warsztatów zorganizowanych w Bydgoszczy.

Dziennikarze z lokalnych mediów z województwa kujawsko-pomorskiego podzielili się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami związanymi z pisaniem o Funduszach Europejskich. Opowiadali o tym, z jakimi problemami się borykają, co sprawia im najwięcej trudności. Zamieniali „euromowę” na prosty, zrozumiały dla czytelników język, wyszukiwali błędy w tekstach dotyczących środków unijnych, z dużym zaangażowaniem pracowali nad tworzeniem ciekawych i atrakcyjnych graficznie tekstów na ten temat.

– Jestem bardzo zadowolona z przeprowadzonych warsztatów. Wymieniliśmy się uwagami, wskazówkami i radami. Przeglądanie innych gazet i artykułów pozwoliło mi znaleźć ten dobry sposób na przekazywanie informacji. Wspólna praca nad artykułem, z zastosowaniem tych rad i wskazówek, zaowocowała stworzeniem strony w gazecie, w której sprzedajemy w ciekawy sposób nieciekawą informację o dotacji – mówi Celina Nałęcz, redaktor prowadzący tygodniki CGD i CWA.

Celem warsztatów było dostarczenie wiedzy o Funduszach Europejskich w latach 2014-2020 oraz pokazanie, jak można o nich pisać w sposób interesujący i zachęcający czytelników do sięgania po pieniądze unijne.

– Takie zajęcia, to świetna sprawa. Wykład z infografiki prowadzony przez Jacka Gałązkę na pewno przyczyni się do tego, że w swojej gazecie będę częściej korzystał z tej formy. Ćwiczenia praktyczne z analizy tekstów w grupach to dobra szkoła dla każdego dziennikarza. Za sprawą pomysłów „rzucanych” przez różne osoby można wyrobić sobie nowe spojrzenie na daną sprawę. Generalnie oceniam warsztaty bardzo dobrze i w przyszłości chętnie wezmę udział w podobnym szkoleniu – mówi Andrzej Korpalski, redaktor naczelny tygodnika CLI z Lipna.

Na zdjęciach: Uczestnicy warsztatów podczas zajęć z pisania o Funduszach Europejskich. Fot. Anna Kopras-Fijołek

Projekt „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalnej” jest realizowany w ramach konkursu dotacji organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, współfinansowanego z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020”.

belka

 

                                      

 

Tagi :

Aktualności, FE na Jedynkach

Udostępnij