Tygodnik „Twój Głos – Gazeta Powiatu Garwolińskiego” ukazuje się już pięć lat

Tygodnik lokalny „Twój Głos – Gazeta Powiatu Garwolińskiego” (Firma Wydawnicza Michał Gawryołek) pod koniec września  skończy 5 lat. Gazeta  ma liczną rzeszę wiernych czytelników, którzy zawsze mogą na nią liczyć.

„Twój Głos  – Gazeta Powiatu Garwolińskiego” ukazuje się na Mazowszu od 30 września 2011 r.  Na rynku pojawia się w każdą środę w nakładzie 6 tys. 800e gz. Kosztuje 2,50 zł. Pismo stara się dbać o swoich czytelników. – Zależy nam, by odpowiadać na ich potrzeby. Mamy działy tematyczne  – m.in. kulturalny, sportowy, historii lokalnej i dział poświęcony informacjom z życia 12 gmin, na których terenie wychodzi nasz tygodnik. Ponieważ dostarczamy informacji z tych wszystkich gmin nasi czytelnicy wiedzą, że zawsze  mogą dowiedzieć się czegoś nowego o ich okolicy – mówi Łukasz Szymański redaktor naczelny „Twojego Głosu  – Gazety Powiatu Garwolińskiego”.

Tygodnik stara się bywać na lokalnych imprezach, tak by jego logo było kojarzone przez mieszkańców. Szymański uważa, że  mieszkańców  przekonuje do gazety podejmowanie ich spraw na jej łamach.  – Każda sprawa mieszkańców powiatu garwolińskiego jest naszym problemem. Ludzie wiedzą, że im pomagamy  i informują się o tym nawzajem. Ostatnio pisaliśmy o dziecku chorym na nowotwór. Gazeta zorganizowała zbiórkę pieniędzy na  jego rehabilitację. Interweniowaliśmy też w sprawie starszej mieszkanki Garwolina, która  sprzedała swój dom  zastrzegając sobie możliwość mieszkania w nim do końca życia. Okazało się, że po sprzedaży domu jest nękana przez właścicieli. Na koszt redakcji mogła skonsultować się z kancelarią prawną, która poradziła jej jak może poradzić sobie w tej sytuacji – mówi Szymański.

Wierną czytelniczką „Twojego Głosu – Gazety Powiaty Garwolińskiego” jest 90 – letnia Jadwiga Rojek. Pani Rojek prenumeruje „TGGPG” od pierwszego numeru.  Choć dziś mieszka w Warszawie urodziła się w Górznie  w powiecie garwolińskim i tam spędziła młodość. – Bardzo cenię „Twój Głos  – Gazetę Powiatu Garwolińskiego” za prawdę, zapał i uczciwość w realizacji tematów . Redakcję tworzy grupa młodych ludzi, którzy są lokalnymi patriotami. Od 1989 roku w powiecie garwolińskim  powstawały różne pisma, ale wszystkie upadły. Jedynie „Twój Głos”  ma tylu czytelników , że nadal jest wydawany   – mówi Jadwiga Rojek.

Łukasz Szymański:  – Niektóre numery „Twojego  Głosu  – Gazety Powiatu Garwolińskiego”  sprzedają ok. 90 proc. swojego nakładu . Ne wiemy jeszcze jak będziemy obchodzić swój jubileusz, ale na pewno opublikujemy w tygodniku jubileuszowy konkurs .

MW

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij