Konkurs na dotacje dla prasy lokalnej na informacje o Funduszach Europejskich rozstrzygnięty

 

18 projektów otrzyma dotacje dla prasy lokalnej na działania informacyjne o Funduszach Europejskich. Konkurs ogłosiło Ministerstwo Rozwoju.

Komisja konkursowa wybrała 18 projektów spośród 37 zgłoszonych.

Na Dolnym Śląsku dofinansowanie otrzyma wydawnictwo Intergol z Dolnego Śląska za projekt  „Jestem Europejczykiem. Korzystam z Funduszy Europejskich”  (66600 zł),  w woj. kujawsko – pomorskim – Wydawnictwo Promocji za projekt „Fundusze Europejskie – dla każdego coś pożytecznego” (76 230 zł), w woj. lubelskim – Graffi Studio Janusz Ansion z woj. lubelskiego  za projekt „Fundusze Europejskie – Twoja szansa na sukces” (66333 zł) oraz spółka Nowa za projekt  „Fundusze dla nas  (78550 zł ).

W Lubuskiem zwyciężyła Regionalna Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe za projekt „Fundusze UE mogą być dla nas” (58 950 zł), a w Łódzkiem – wydawnictwo Imedia za projekt „Czy nas także dotyczą fundusze UE?” (77205 zł). Z kolei woj. małopolskim najlepsza okazała się Firma Wydawnicza Przełom Alicja Molenda, która przygotowała projekt  „Małopolskie gazety lokalne o funduszach europejskich w regionie” (73800 zł).

W woj. mazowieckim najlepszy okazał się  projekt Spółdzielni Pracy Ciech-Press „Fundusze dla naszej lokalności” (77100 zł). W Opolskiem dotację za projekt „Fundusze Europejskie w prasie lokalnej” otrzyma spółka Lokalna Sp. z o.o. (59970 zł), a w woj. podkarpackim  Agencja Reklamowa „Życie Przemyskie”. Dotacja za jej projekt „O Funduszach Europejskich ze Szwejkiem. Po Prostu” wynosi 81705 zł. W woj. podlaskim  dotację przyznano Agencji Rozwoju Regionalnego POL AUGUST za projekt „Fundusze UE dla naszego Podlasia” ( 57460 zł). W woj. pomorskim zwyciężyła spółka Magraf, której projekt „Fundusze dla Pomorza” zdobył dotacje wys. 65850 zł. W woj. śląskim dofinansowanie otrzyma Wydawnictwo Prasa Beskidzka  za projekt  „Zaprojektuj przyszłość. Pomoc z Unii” (67536 zł), a w woj. świętokrzyskim Wydawnictwo Nowa Galicja za projekt  „Spróbuj z funduszami UE” ( 59940 zł).

W woj.  warmińsko mazurskim komisja doceniła projekt  Grupy WM  „Przewodnik po Funduszach Europejskich” ( 72656 zł), a w Wielkopolsce projekt Wydawnictwa „Kropka” Śliwczyńscy „Szkiełko i oko – fundusze europejskie przez pryzmat. Zobacz, co jest w środku” (84000 zł). W woj. zachodniopomorskim wyłoniono dwóch zwycięzców – Telewizję Kablową Koszalin, która za swój projekt „Fundusze Europejskie – dla mnie i dla sąsiada!” zdobyła dotację 42080 zł  i  wydawnictwo Dom Judy, które za projekt „Cykl działań informacyjnych dotyczących Funduszy Europejskich w prasie lokalnej ukazującej się w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego”  dostało dotację w wys.  64512 zł.

Projekty często przygotowywało kilku wydawców, choć w regulaminie konkursu nie było takiego wymogu. – Wnioskodawcą w konkursie było Wydawnictwo Kropka, jednak projekt przygotowywaliśmy wspólnie, a dotacja wspomoże zarówno Wydawnictwo Kropka jak i Południową Oficynę Wydawniczą. W pojedynkę trudno byłoby nam ubiegać się o pieniądze, bo nasze wydawnictwa są zbyt małe – mówi Piotr Piotrowicz właściciel Południowej Oficyny Wydawniczej wydającej kilka tygodników w Wielkopolsce.

MW

Tagi :

Aktualności

Udostępnij