Infografika? Dobry pomysł

Zamiast pisać o liczbach, trzeba je pokazać w formie graficznej. W ten sposób można lepiej przybliżyć czytelnikom tematykę funduszy unijnych. To jeden z wniosków uczestników trzydniowych warsztatów „Fundusze Europejskie na jedynce” w Siemiatyczach.

Eleni Kryńska studiuje dziennikarstwo. Jednocześnie współpracuje z tygodnikiem „Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz”. Zapytana po zakończeniu zajęć, które ze zdobytych umiejętności zastosuje w praktyce, odpowiedziała:
– Chcę wykorzystać informacje dotyczące tworzenia infografiki. Prowadzący podał linki do programów dostępnych w internecie i teraz mogę sama poćwiczyć ich obsługę.

Jacek Korwin ze „Słowa Podlasia” jest sekretarzem redakcji. Na pewno bardziej krytycznie, niż do tej pory, spojrzy na materiały dziennikarskie o funduszach z Unii Europejskiej.
– Będę wymagał, by te teksty były bardziej zrozumiałe dla czytelnika – podkreślił. Przyznał, że dla niego szczególnie przydatne były ćwiczenia ze słownikiem. Polegały one na tłumaczeniu (szukaniu synonimów) specjalistycznej terminologii związanej z programami i projektami unijnymi.
– Bardzo dla mnie ciekawa była także część dotycząca infografiki w mediach. W naszej gazecie, do tej pory, było niewiele infografik. Wykładowca pokazał nam, jakich programów używać. Będę zmierzał do tego, by były one wykorzystywane w codziennej pracy – powiedział Jacek Korwin.

Na zdjęciu: Anna Wasilewska (Kurier Podlaski Głos Siemiatycz), Michał Iwaniuk (Gazeta Wieści Podlaskie), Stanisław Stanuch – trener ds. infografiki oraz wizualizacji. Foto.Piotr Tarczyński

Celem warsztatów jest dostarczenie wiedzy o Funduszach Europejskich w latach 2014-2020 oraz pokazanie, jak można o nich pisać w sposób interesujący i zachęcający czytelników do sięgania po pieniądze unijne.

Projekt „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalnej” jest realizowany w ramach konkursu dotacji organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020”.

 

belka

 

 

Tagi :

Aktualności, FE na Jedynkach

Udostępnij