Krzyżówka dla dziennikarzy – warsztaty w Tunezji

30 dziennikarzy mediów lokalnych z 14 miast wzięło udział w warsztatach „Polityka społeczna i budżet tunezyjskich gmin” zorganizowanych przez Tunezyjskie Stowarzyszenie Mediów Alternatywnych.

14-16 lipca na Djerbie i 28-30 lipca w Monastyrze dziennikarze z całej Tunezji mieli okazję lepiej poznać strukturę budżetu miasta, właściwie odczytać sprawozdanie Izby Obrachunkowej czy rozwiązać krzyżówkę z polityki społecznej.

Trenerzy Omar Kammoun i Saber Louhichi zauważyli, że najtrudniejsze okazało się zrozumienie procesów decentralizacji w Tunezji oraz analiza budżetów samorządowych, które większość uczestników widziała pierwszy raz w życiu. Dzięki współuczestniczącej metodzie prowadzenia warsztatów i zadaniom w terenie materia z pozoru nudna zainspirowała dziennikarzy do pracy nad wybranymi tematami.

Projekt Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Tunezyjski dziennikarz bliżej ludzi” jest współfinansowany ze środków Programu „Wsparcie Demokracji” Fundacji Solidarności Międzynarodowej finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

tun10_1tun10_2

Na zdjęciu: Asma Ben Hassan z radio Mseken rozwiązuje krzyżówkę dla dziennikarzy,  Fot. Zouhair Ahmadi

Joanna Kowalska

Dziennikarze i trenerzy na warsztatach na Djerbie - zdjęcie grupowe. Autor Zouhair Ahmadi
Dziennikarze i trenerzy na warsztatach na Djerbie – zdjęcie grupowe. Autor Zouhair Ahmadi

 

Dziennikarze i trenerzy na warsztatach w Monastyrze - zdjęcie grupowe. Autor Zouhair Ahmadi
Dziennikarze i trenerzy na warsztatach w Monastyrze – zdjęcie grupowe. Autor Zouhair Ahmadi

Tagi :

Aktualności, Tunezja 2016

Udostępnij