„Tygodnik Rybnicki” zniknął z rynku

Na zdjęciu: Okładka magazynu Nowiny.pl

Wychodzący od 10 lat na Górnym Śląsku „Tygodnik Rybnicki” (Nowiny) z końcem czerwca br. przestał się ukazywać. – Nie osiągnęliśmy zakładanego poziomu sprzedaży – mówi Arkadiusz Gruchot właściciel wydawnictwa Nowiny.

„Tygodnik Rybnicki” wychodził od 2006 r. w Rybniku i powiecie rybnickim. Pismo nie było monitorowane przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy, a wydawca nie podaje wysokości jego sprzedaży. Gruchot nie chce rozmawiać o powodach, które przesądziły o jego zamknięciu. Tygodnik, którego redaktorem naczelnym był Marek Pietras zatrudniał łącznie z nim 6 osób. Naczelny i 4 innych pracowników „TR” znalazło pracę w należącym do wydawnictwa Nowiny serwisie Nowiny.pl.

– W sytuacji zamknięcia „Tygodnika Rybnickiego” sukcesem jest, że jego ekipa nie straciła pracy. To także minimalny sukces w transformacji prasy papierowej w medium internetowe. Było to możliwe, bo serwis Nowiny.pl stale się rozwija – mówi Gruchot. Według wydawcy serwis ma obecnie ok. 250 tys. realnych użytkowników, a w ostatnich latach ich liczba wzrastała o 20 proc. rok do roku.

Od końca czerwca br. Nowiny wydają w druku w Rybniku i powiecie rybnickim bezpłatny magazyn lokalny Nowiny.pl. Ośmiostronicowe pismo wydawane jest w nakładzie 6 tys. egzemplarzy. – Zauważyliśmy, że część naszych reklamodawców woli komunikować się w papierowej prasie – wyjaśnia Gruchot. I dodaje, że w przyszłości planuje zwiększenie nakładu magazynu.
Wydawnictwo Nowiny oprócz serwisu Nowiny.pl wydaje też tygodniki „Nowiny Raciborskie” i”Nowiny Wodzisławskie”, a także bezpłatny miesięcznik dla rolników „Agronowiny”.

MW

Tagi :

Aktualności

Udostępnij