Kierownik kutnowskiej redakcji wśród najlepszych!

Joanna Chrzanowska, kierująca Gazetą Lokalną Kutna i Regionu została wyróżniona w konkursie im. Krzysztofa Michalskiego na najlepszego korespondenta regionalnego łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Redaktor Chrzanowską nagrodzono za artykuł „Z rodziny zastępczej na bruk? Matka kontra urzędnicza machina”, który ukazał się 28 maja 2015 roku w 311. numerze Gazety Lokalnej.

– Kontynuuje Pani dzieło Krzysztofa Michalskiego. Poprzez swoje artykuły jest Pani blisko spraw ludzi, którzy mają problemy, są pozostawieni sami sobie – mówił Hubert Bekrycht, członek jury i jednocześnie szef TVP Łódź. Łódzki oddział SDP przyznał nagrody w dwóch kategoriach: na najlepszego korespondenta regionalnego oraz dziennikarz roku.

Warto przypomnieć, że patron nagrody, Krzysztof Michalski był kutnowskim korespondentem Radia Łódź. Wcześniej pracował jako dziennikarz „Gazety Wyborczej”. W latach 2006-2010 należał do zarządu Polskiego Radia Łódź.  Był nagrodzony przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od ministra kultury i dziedzictwa narodowego otrzymał odznakę zasłużonego działacza kultury, a od marszałka województwa kujawsko-pomorskiego medal w uznaniu zasług w walce o niepodległość RP i prawa człowieka. Zmarł w 2012 roku w wieku 46 lat. Przegrał walkę z nowotworem.

Na zdjęciu laureaci konkursu, Joanna Chrzanowska druga z lewej.

Fot. z archiwum Gazety Lokalnej Kutna i Regionu.

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij