Zjazd Wydawców SGL w Starachowicach

W dniach 16-17 czerwca 2016 roku w Starachowicach spotkali się wydawcy zrzeszeni w SGL. Rozmawiano m.in. o ważnych dla gazet lokalnych sprawach, takich jak problem wydawania gazet lokalnych przez samorządy. Odbyło się także szkolenie na temat ochrony danych osobowych ze szczególnym uwzględnieniem działalności wydawniczej.

Podczas zjazdu zaprezentowano również projekt „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalnej”, który będzie realizowany w ramach „Konkursu dotacji na działania edukacyjne  w zakresie Funduszy Europejskich na lata 2014-2020” organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Departament Informacji i Promocji.

20160617_094944-mini

Ze względu na ogólnopolski zasięg projektu, a także napięty harmonogram działań  zdecydowano, że promocja i rekrutacja projektu rozpocznie się już w czerwcu podczas dorocznego zjazdu wydawców SGL.  Koordynator projektu Natalia Gmurkowska oraz Marcin Giza, ekspert ds. FE. zaprezentowali założenia projektu oraz korzyści z wzięcia w nim udziału.

20160617_094930-mini

Było to też pierwsze merytoryczne spotkanie zespołu kluczowych ekspertów i trenerów ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dla mediów lokalnych i regionalnych.

Na zdjęciu głównym: Wydawcy SGL podczas prezentacji projektu „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalnej”. Fot. A.Mróz

 

Tagi :

Aktualności

Udostępnij