Gala SGL Local Press już za tydzień. Nagrodę główną wręczy Andrew Nagorski

10 marca na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie Gala konkursu SGL Local Press 2015. Na facebookowym profilu „Gazety Lokalne – SGL”, przeprowadzimy z niej relację „prawie na żywo”. Także z wręczenia nagrody dla Gazety Roku, ufundowanej przez Polsko-Amerykańską Fundacji Wolności, którą wręczy Andrew Nagorski.

Jury SGL Local Press, pod przewodnictwem Mariusza Szczygła, nominowało już we wszystkich kategoriach po siedmiu autorów. Krótko przed galą jurorzy zdecydują także, którzy spośród nominowanych zostaną laureatami tegorocznego konkursu. Wyłoniona zostanie również Gazeta Roku 2015.
Andrew Nagorski, który wręczy nagrodę główną oraz statuetkę dla Gazety Roku 2015, to amerykański dziennikarz i pisarz, przewodniczący Rady Dyrektorów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Był dziennikarzem  Newsweeka, jako jego korespondent pracował w Moskwie, Rzymie, Bonn, Warszawie (w pierwszej połowie lat 90.) i Berlinie. Autor książek reportażowych oraz powieści „Last Stop Vienna”.
W dniu gali będziemy na bieżąco relacjonować jej przebieg, aby wszyscy zainteresowani mogli poczuć atmosferę święta gazet lokalnych. Warto więc obserwować profil „Gazety Lokalne – SGL” na facebooku 10 marca, choć oczywiście do jego śledzenia zachęcamy nie tylko tego dnia.

mjk

Konkurs SGL LOCAL PRESS ogłaszany jest nieprzerwanie od 2008 roku. O nagrody w licznych kategoriach dziennikarskich i fotograficznych ubiegają się dziennikarze prasy lokalnej, bez względu na przynależność macierzystej redakcji do SGL. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i statuetki.
Kategorie konkursowe to: dziennikarstwo śledcze i interwencyjne, dziennikarstwo specjalistyczne, reportaż prasowy, wywiad i inne gatunki publicystyczne, fotografia, fotoreportaż, materiał wideo, portal gazety lokalnej, dziennikarska akcja społeczna lub interwencyjna.

Nadesłane prace oceniają dziennikarze z mediów ogólnopolskich i regionalnych, z dużym dorobkiem zawodowym, którzy tworzą Jury konkursu. W kolejnych edycjach jury przewodniczyli: m.in.: Piotr Najsztub, Tomasz Wróblewski, Teresa Torańska, Igor Janke, Anna Marszałek, Mariusz Szczygieł.

pasek_sponsorw_SGL_LOCAL_PRESS_2015

Na zdjęciu: Laureaci SGL Local Press 2014 z przewodniczącym jury Mariuszem Szczygłem.

Tagi :

Aktualności, SGL Local Press

Udostępnij