Agnieszka Majba-Pochwat nową redaktor naczelną Obserwatora Lokalnego

Dziś, 1 marca 2016, nastąpiła zmiana redaktora naczelnego w wydawanym w Dębicy tygodniku Obserwator Lokalny. Dotychczasowego naczelnego, Ryszarda Pajurę zastąpi Agnieszka Majba-Pochwat.

Ryszard Pajura, wydawca tygodnika, był także od początku istnienia gazety (1999), redaktorem naczelnym. W dzisiejszym komentarzu zamieszczonym w Obserwatorze Lokalnym żegna się z dotychczasową funkcją, pisząc m.in.:
„Pewnie to nie jest mój ostatni tekst w tym miejscu, ale jeśli będą kolejne, to pisane już w innej roli. Redaktorem naczelnym Obserwatora Lokalnego, od kolejnego wydania, będzie Agnieszka Majba-Pochwat. A w zasadzie, gdy Państwo czytacie te słowa, już nią jest, bo w życiu naszej redakcji każdy tydzień i każdy nowy numer zaczyna się  we wtorek.”
Agnieszka Majba-Pochwat (na zdjęciu) pracuje w Obserwatorze Lokalnym od 2002 roku. Jest absolwentką filologii polskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie; ukończyła też podyplomowe studia dziennikarskie. Po studiach pracowała przez rok w Szkole Podstawowej nr 8 w Dębicy jako nauczycielka języka polskiego. Potem była dziennikarką Karpackiej Telewizji Kablowej oraz Małopolskiej Telewizji Kablowej.
Ryszard Pajura stwierdził, że nie dokonuje się żadna rewolucja.
– Nowe obowiązki dla Agnieszki Majby-Pochwat nie są czymś nieznanym. Owszem, to wyzwanie, ale w praktyce pełniła do tej pory rolę zastępcy redaktora naczelnego. Dobrze wie, na czym ona polega mówi.
Nowa redaktor naczelna zapewnia, że czuje odpowiedzialność.
– Z Obserwatorem Lokalnym związana jestem od wielu lat. Uczyłam się tu wszystkiego praktycznie od podstaw. Pamiętam jak dziś pierwszą stronę, która samodzielnie zredagowałam. Nosiłam ją potem w torebce i wszystkim pokazywałam. Dziś staję przed zadaniem o wiele większego formatu. I jeśli ktoś myśli, że przed wkroczeniem na kapitański mostek, nie towarzyszy mi obawa – bardzo się myli. Wielkie to dla mnie wyzwanie i odpowiedzialność za losy tytułu, który cieszy się sympatią tak wielu Czytelników – mówi.
Pewności dodaje jej to, że nadal pracować będę ze sprawdzonym zespołem.
– Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się utrzymać co najmniej taki poziom, jak do tej pory. I marzenie, że wzbijemy się jeszcze wyżejdodaje.
Wydawca Obserwatora Lokalnego wierzy w nową naczelną.
„Zastanawiałem się, czy trzymać za nią kciuki. Ale krótko, bo nie ma potrzeby – wiem, że poradzi sobie doskonale (…). Ale jeśli ktoś chce te kciuki zacisnąć, z sympatii dla Agnieszki i by czuła nasze wsparcie, to i ja się dołączę” – kończy swój komentarz na łamach tygodnika Ryszard Pajura.

mjk

Obserwator Lokalny jest tygodnikiem, ukazującym się na terenie powiatu dębickiego (Podkarpacie) w nakładzie 10.200 egzemplarzy. Gazeta ma charakter informacyjny, choć nie stroni od tekstów interwencyjnych i publicystyki (komentarze, felieton, rubryki satyryczne).Gazeta jest zarejestrowana w Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. Wydawca tygodnika – Ryszard Pajura, od 2014 roku jest członkiem Rady Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij