„Wspólnota Radzyńska” ma nową siedzibę po wymówieniu umowy za tekst

4 lutego – uroczyste otwarcie nowej siedziby „Wspólnoty Radzyńskiej”. Będą pączki i wystawa!

Tygodnik stracił siedzibę, ponieważ, to o czym napisał, nie spodobało się lokalnemu przedsiębiorcy, synowi burmistrza Radzynia Podlaskiego, od którego gazeta wynajmowała siedzibę. Redakcja relacjonowała proces sądowy w sprawie o wyłudzenie pieniędzy, a syn burmistrza był świadkiem. Jeszcze przed publikacją materiału, świadek oświadczył, że nie chce aby ujawniać jego zeznania. Dziennikarze nie ustąpili. W dniu ukazania się artykułu, redakcja otrzymała wypowiedzenie umowy najmu.

– Nie damy sobie zamknąć ust – komentował na portalu „Podlasie się dzieje” Mateusz Orzechowski, szef „Wspólnoty”, wydawcy tygodnika. – Decydując się na publikację tekstu „Syn burmistrza o oskarżonym o wyłudzenie: Ufam mu bezgranicznie” nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że warto i trzeba zamieścić relację z procesu małżeństwa Agnieszki K.-Cz. i Piotra Cz., w którym świadkiem był radzyński przedsiębiorca Łukasz R. Jego zeznania były o tyle istotne, że rozwiewały wątpliwości i spekulacje związane z rodzinnymi związkami oskarżonych z burmistrzem Radzynia.

Dziennikarze rozpoczęli pakowanie redakcyjnego dobytku. Było trochę zamieszania, ale wszystko dobrze się skończyło. Dziś Mateusz Orzechowski mówi, że teraz redakcja będzie ulokowana w lepszym miejscu – w centralnym punkcie miasta. Poza tym, lokal jest większy. Pozostaje jeszcze przyzwyczaić czytelników do do nowej siedziby: – Nie mieliśmy problemu ze znalezieniem lokalu, w Radzyniu jest ich sporo.
Pierwsze kroki będą słodkie. Podczas uroczystego otwarcia nowej siedziby, które wypada w Tłusty Czwartek, dziennikarze wyjdą do mieszkańców miasta z pączkami i zaproszą ich do odwiedzin redakcji po przeprowadzce. Nie zabraknie przecięcia wstęgi i szampana. Uroczystość uświetni wystawa zdjęć współpracującego z redakcją fotografa.
Poza wypowiedzeniem umowy wynajmu lokalu, dziennikarze nie spotkali się z poważniejszymi reperkusjami swojej decyzji, poza tym, że … burmistrz nie chce z nimi rozmawiać.
***
W grudniu 2001 roku do mieszkańców Radzynia Podlaskiego po raz pierwszy trafiła „Wspólnota Powiatowa”. Dziś „Wspólnota” wydaje 9 tygodników lokalnych – jeden na powiat. Są to: „Wspólnota Parczewska”, „Wspólnota Radzyńska”, „Wspólnota Puławska”, „Wspólnota Łukowska”, „Wspólnota Bialska”. „Wspólnota Lubartowska”, „Wspólnota Międzyrzecka”, „Wspólnota Opolska” i „Wspólnota Łęczyńska”.
(MON)

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij