Wspólnota Lubartowska świętuje 10. urodziny i szuka szczęśliwej dziesiątki

Na początku lutego 2006 roku ukazał się pierwszy numer Wspólnoty Lubartowskiej. Świętowanie 10. jubileuszu dopiero się rozpoczęło!

– Jubileuszowy numer już się ukazał – mówi Dariusz Jędryszka, redaktor naczelny Wspólnoty Lubartowskiej. – Był grubszy niż zazwyczaj. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy serię konkursów. Mogą zagrać z nami w dziesiątkę – zgłosić ją do redakcji. Może to być 10-lecie małżeństwa, 10. urodziny lub coś innego. Opublikowaliśmy kupony, za pomocą których będzie można wygrać kubki od wydawnictwa Wspólnota. Czekamy także na oryginalne życzenia złożone naszej gazecie. Najlepsze będą docenione – wyjaśnia.
Na gazetowym profilu facebookowym, redakcja zachęca do zgłaszania swojej szczęśliwej dziesiątki. Można wygrać telewizor, laptop lub wieżę. Wybór należy uzasadnić: – Masz 10 lat? Masz dziecko w tym wieku? A może obchodzisz w tym roku 10. rocznicę ślubu? Twoja firma istnieje od 10 lat? Masz kolekcję czegoś w liczbie przynajmniej 10? Masz 10 zwierząt domowych? A może 10 to twoja ulubiona liczba? Z czym ci się kojarzy 10? Konkurs potrwa 5 tygodni, później wybierzemy najbardziej oryginalne uzasadnienia zgłoszonych do konkursu dziesiątek i wręczymy autorom nagrody.
Jakie plany ma redaktor naczelny w jubileuszowym roku? Dariusz Jędryszka mówi, że tygodnik ciągle przechodzi zmiany, zapoczątkowane dwa miesiące temu. Rozszerzono zawartość gazety, uporządkowano, to, co było do uporządkowania. Niedawno redaktorzy i pracownicy wydawnictwa Wspólnota mieli okazję do spotkania podczas otwarcia nowej siedziby Wspólnoty Radzyńskiej w Radzyniu Podlaskim. Był czas na rozmowy i podsumowania.
***
Wydawnictwo Wspólnota wydaje 9 tygodników lokalnych. Jego szefem jest Mateusz Orzechowski.

(MON)

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij