W Dębicy wręczono tytuł Człowieka Roku 2015 Obserwatora Lokalnego

Uroczystość odbyła się w czwartek 25 lutego br. Tytuł Człowieka Roku 2015 zdobył Aleksander Truszczyński, prezes firmy Tikkurila Polska SA.
Konkurs odbywa się w trzech etapach. W pierwszym redakcja Obserwatora Lokalnego nominuje 18 kandydatów w sześciu kategoriach.
– Dla nas cała 18 to bohaterowie roku – podkreśla Ryszard Pajura, redaktor naczelny OL.
W drugim etapie, za pomocą kuponów zamieszczonych w gazecie oraz w głosowaniu sms-owym zwycięzców w każdej z kategorii wybierają czytelnicy. Zostali nimi: Stanisława Rakoczy – prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Zawadzie (działalność społeczna), Aleksander Truszczyński (gospodarka), Paweł Szczerbiński – twórca Czad Festiwalu, jednej z najciekawszych i największych imprez muzycznych w Polsce (kultura), Dorota Kliś – dyrektorka Miejskiego Przedszkola nr 2, twórczyni Konkursu Plastycznego Śmieciosztuka (oświata), Halina Kuszowska – sołtys Woli Wielkiej (polityka i samorząd), Grzegorz Matyfi – trener i propagator tenisa ziemnego (sport).
O tym, kto zdobędzie tytuł Człowieka Roku i statuetkę Obserwatora decyduje w trzecim etapie kapituła, która tworzą laureaci z lat poprzednich. Laureata wybierają spośród sześciu zdobywców Lauru Czytelników OL. W tym roku został nim Aleksander Truszczyński.
W nominacji dla niego redakcja OL podkreśliła społeczną rolę biznesu w życiu lokalnego środowiska. Tikkurila Polska SA (producent farb i lakierów) oraz jej prezes w bardzo szeroki sposób angażują się w działania społeczne, rozwój sportu i kultury w Dębicy, na przykład w akcję Powiat Wolontariatem Malowany, wsparcie dla Uczniowskiego Klubu Hokejowego, biegu Dębicka Dziesiątka czy działań w ramach programu Działaj lokalnie.
Konkurs w Dębicy organizowany jest przez redakcję Obserwatora Lokalnego od 2011 roku, wcześniej, od 1999 roku, statuetki Obserwatora były wręczane jako nagrody honorowe dziennikarzy dębickich.

(iw)

Na zdjęciu u góry
Aleksander Truszczyński, Człowiek Roku 2015 Obserwatora Lokalnego w rozmowie z uczestnikami uroczystości.

Na zdjęciu niżej:
Laureat głównej nagrody ze statuetką Obserwatora.

CR2015

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij