Styczeń to czas wybierania najlepszych sportowców i trenerów

Sport zajmuje bardzo ważne miejsce w gazetach lokalnych. Działacze sportowi i pasjonaci różnych dyscyplin to ich stali czytelnicy. Początek nowego roku to czas plebiscytów sportowych, podsumowujących ubiegłoroczne dokonania

Organizuje je wiele redakcji, skupionych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych. „Czas Chojnic” już zamknął głosowanie w XIII plebiscycie sportowym. Czytelnicy głosowali za pomocą SMS-ów i kuponów wydrukowanych w gazecie.
Wybieramy czołową piątkę w trzech kategoriach: najlepszy sportowiec, najlepszego sportowiec-junior oraz najlepszy trener – mówi Michał Sagrol, dziennikarz „Czasu Chojnic”. – Plebiscyt zawsze kończy się balem sportowca, na który zaproszeni są działacze, trenerzy, samorządowcy i sponsorzy. W „Czasie Chojnic” sport zajmuje dość ważne miejsce. W każdym numerze jest średnio 6 stron sportowych, ale gdy jest potrzeba, to nawet 9! Wszystko zależy od grubości danego wydania.

Za pomocą kuponów i SMS-ów głosowano także w plebiscycie organizowanym przez „Nową Gazetę Trzebnicką”. Głosy z kuponów były wyżej punktowane, aby zachęcić do kupna gazety. Wybierano drużynę roku 2015, oraz zawodnika i trenera roku. Pod koniec lutego, w hotelu „Trzebnica” odbędzie się gala, na której wręczone będą nagrody ufundowane przez sponsorów. Głosowanie już się zakończyło. W „Nowej Gazecie Trzebnickiej” zwykle są 4 strony sportowe.

Swój powiatowy plebiscyt sportowy ma także tygodnik powiatu wołowskiego „Kurier Gmin”. Redakcja przez kolejne numery przedstawiała sylwetki sportowców na swoich łamach. Czytelnicy głosowali za pomocą SMS-ów i kuponów.  Zabawę i wybór sportowca roku zakończy gala połączona z wręczeniem nagród. W „Kurierze Gmin” informacje sportowe zajmują zwykle 3 strony, ale na informacje o plebiscycie przeznaczono dodatkowe łamy.

Ilustracja pochodzi ze strony: http://nowagazeta.pl/2016/01/plebiscyt-sportowy-2015-jeszcze-tylko-3-dni-do-konca/

(MON)

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij