Prasowa Okładka Roku Grand Front 2015 – także dla gazet lokalnych

Izba Wydawców Prasy zaprasza wydawców do wzięcia udziału w XIV konkursie na Prasową Okładkę Roku GrandFront 2015. Jedna z dziewięciu konkursowych kategorii jest dedykowana gazetom lokalnym (o zasięgu mniejszym niż województwo). Termin przesyłania zgłoszeń mija 4 marca 2016.
Gazety należące do Stowarzyszenia Gazet Lokalnych z powodzeniem biorą udział w konkursie GrandFront. Nagradzane i wyróżniane były m.in. okładki Gazety Jarocińskiej, Gazety Krotoszyńskiej, Nowin Raciborskich, Tygodnika Tucholskiego, Wiadomości Wrzesińskich, Tygodnika Siedleckiego i Tygodnika Podhalańskiego – kilka nagrodzonych okładek na zdjęciu.
Mamy nadzieję, że również w tej edycji konkursu gazety należące do SGL zdobędą laury.
Nagrodą główną, statuetką GrandFront, zostanie uhonorowana najlepsza okładka lub strona tytułowa opublikowana w polskiej prasie w ubiegłym roku. W konkursie rywalizować mogą też elektroniczne wydania gazet i czasopism oraz publikacje przeznaczone na urządzenia mobilne. Zwycięzcy poszczególnych kategorii tematycznych zostaną uhonorowani nagrodami ArtFront.
Oceny zgłoszonych do konkursu prac dokona jury, składające się z dyrektorów artystycznych, grafików prasowych, fotografików, wydawców i wykładowców uczelni plastycznych (w sumie 32 osoby, pod przewodnictwem Wiesława Podkańskiego – prezesa Izby Wydawców Prasy).
Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w maju, podczas uroczystej Gali Finałowej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Konkurs odbywa się w dwunastu kategoriach – dziewięciu dla prasy drukowanej i trzech dla wydań elektronicznych: dzienniki, gazety lokalne (o zasięgu poniżej województwa), polityka i ekonomia, lifestyle, rozrywka i gwiazdy, rodzina i dom, nauka i technologia, hobby, off, strona internetowa, serwis mobilny oraz publikacja na tablecie.

mjk

Do Konkursu zaproszone są wszystkie redakcje tytułów prasowych drukowanych, które zgodnie z datą wydawniczą, ukazały się w 2015 roku, posiadają własny numer ISSN oraz są samodzielnie dystrybuowane. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wypełnienie i przesłanie do 4 marca 2016 roku elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej konkursu: www.grandfront.pl, a także jednego egzemplarza okazowego zgłaszanego wydania pisma oraz podpisanego oświadczenia dotyczącego praw autorskich na podany poniżej adres Biura Konkursu.
Wszystkie informacje na temat konkursu znaleźć można na stronie internetowej www.grandfront.pl.

Tagi :

Aktualności

Udostępnij